Таг: Медиуми

1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ
МРТВ И АЕК МИЗЕРНО ПОТФРЛИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

МРТВ И АЕК МИЗЕРНО ПОТФРЛИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

Регулаторните тела, односно Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) и Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги (АВМУ) мизерно потфрлија, па мора ...
НАД 74.000 ЕВРА ГОДИШНО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ ЗА ПОЗДРАВИ И ЧЕСТИТКИ ВО МЕДИУМИТЕ

НАД 74.000 ЕВРА ГОДИШНО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ ЗА ПОЗДРАВИ И ЧЕСТИТКИ ВО МЕДИУМИТЕ

Од 65.000 до над 74.000 евра годишно исплаќала Општина Битола додека бил градоначалник Владимир Талески за услуги и преплати во печатени и електронски ...
ПЛАЧЕМЕ ОД ГЛАД, ВЕЛИ САМОХРАНА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА, ШТО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДОМ ВО КУМАНОВО

ПЛАЧЕМЕ ОД ГЛАД, ВЕЛИ САМОХРАНА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА, ШТО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДОМ ВО КУМАНОВО

Самохрана мајка со три мали деца ќе остане на улица ако за дваесетина дена не обезбеди пари да плати кирија, и не го продолжи договорот за станот во к ...
АКЦИЈА ЕЛКА НА ХУМАНОСТА ЗА СОБИРАЊЕ НОВОГОДИШНИ ПОДАРОЦИ ЗА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ВО СИТИ МОЛ

АКЦИЈА ЕЛКА НА ХУМАНОСТА ЗА СОБИРАЊЕ НОВОГОДИШНИ ПОДАРОЦИ ЗА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ВО СИТИ МОЛ

Дигиталната редакција САКАМДАКАЖАМ.МК е меѓу 12-те медиуми кои од денеска ја почнаа големата новогодишна хуманитарна акција Елка на хуманоста, со која ...
БОНУС ОД 2,8 МИЛИОНИ ЕВРА ДОБИЛЕ МИНИСТРИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗАДОЛЖЕНИ ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ

БОНУС ОД 2,8 МИЛИОНИ ЕВРА ДОБИЛЕ МИНИСТРИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗАДОЛЖЕНИ ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ

Владата на Никола Груевски за 10 години потрошила над 130 милиони евра за привлекување на странски инвестиции, од кои над 31 милиони евра за реклами в ...
НОВИНАРИТЕ ПОБАРАА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ПРЕСТАНЕ ЕТИКЕТИРАЊЕТО

НОВИНАРИТЕ ПОБАРАА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ПРЕСТАНЕ ЕТИКЕТИРАЊЕТО

Мира Костиќ, долгогодишна новинарка на Радио Скопје, реагираше за квалификациите и етикетирањето што ВМРО-ДПМНЕ на неколку последователни прес-конфере ...
РЕФОРМИ ВО УБК, ПРВА ОД ПЕТТЕ ЗАДАЧИ НА ПРИБЕ ЗА НОВАТА ВЛАДА

РЕФОРМИ ВО УБК, ПРВА ОД ПЕТТЕ ЗАДАЧИ НА ПРИБЕ ЗА НОВАТА ВЛАДА

Две години по објавувањето на извештајот на Рајнхард Прибе, германскиот експерт на крајот од месецов повторно ќе дојде во Македонија со својата експер ...
ГЕРМАНИЈА ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БАРА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СЈО, ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

ГЕРМАНИЈА ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ БАРА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СЈО, ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Германија денеска го поздрави изборот на новата влада на Македонија и посочи дека ќе мора да се ...
СЈО НЕ ВОДИ ИСТРАГА ПРОТИВ НИЕДЕН МЕДИУМ

СЈО НЕ ВОДИ ИСТРАГА ПРОТИВ НИЕДЕН МЕДИУМ

Специјалното јавно обвинителство  не води истрага  против ниеден медиум, кажа специјалната обвинителка Ленче Ристоска на денешната прес-конференција н ...
ЈАС ВЕ САКАМ, НОВИНАРИТЕ ЛАЖАТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ЦИА

ЈАС ВЕ САКАМ, НОВИНАРИТЕ ЛАЖАТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ЦИА

На својот прв работен ден, претседателот Доналд Трамп вчера ги прекори медиумите за следењето на неговата инаугурација, а при посетата на седиштето на ...
1 2 3 4 6 20 / 51 НАПИСИ