Таг: мерки

1 2 3 25 10 / 246 НАПИСИ
ПОРАДИ ГОРЕШТИНИТЕ ДА СЕ ОСЛОБОДАТ ОД РАБОТА ТРУДНИЦИТЕ И ЛИЦАТА НАД 60 ГОДИНИ, ПРЕПОРАЧА ВЛАДАТА

ПОРАДИ ГОРЕШТИНИТЕ ДА СЕ ОСЛОБОДАТ ОД РАБОТА ТРУДНИЦИТЕ И ЛИЦАТА НАД 60 ГОДИНИ, ПРЕПОРАЧА ВЛАДАТА

Бремените жени и лицата над 60 години да се ослободуваат од работни обврски од 12 до 18 јули поради горештините во Македонија, е една од препораките к ...
СУДОТ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА ИЏЕТ МЕМЕТИ ОД СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА СО ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

СУДОТ МУ ГО ОДЗЕДЕ ПАСОШОТ НА ИЏЕТ МЕМЕТИ ОД СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА СО ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје нa oбвинителoт Иџет Mемети, кој е член на Советот на јавни обвинители, му изрече мерки ...
ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ Е КРАТКОРОЧНА МЕРКА, ТРЕБА ДА СЕ ОБЕЗБЕДАТ ПОДОБРО ПЛАТЕНИ РАБОТНИ МЕСТА, ВЕЛИ СВЕТСКА БАНКА

ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ Е КРАТКОРОЧНА МЕРКА, ТРЕБА ДА СЕ ОБЕЗБЕДАТ ПОДОБРО ПЛАТЕНИ РАБОТНИ МЕСТА, ВЕЛИ СВЕТСКА БАНКА

Наместо замрзнување на цените, треба да се обезбедат подобро платени работни места, да се зголеми конкуренцијата во малопродажниот сектор и да се прои ...
МАКЕДОНСКИТЕ, СРПСКИТЕ И АЛБАНСКИТЕ ГРАЃАНИ ОД ДЕНЕСКА ИМААТ СЛОБОДЕН ПРИСТАП ДО ПАЗАРОТ НА ТРУДОТ ВО ОТВОРЕН БАЛКАН

МАКЕДОНСКИТЕ, СРПСКИТЕ И АЛБАНСКИТЕ ГРАЃАНИ ОД ДЕНЕСКА ИМААТ СЛОБОДЕН ПРИСТАП ДО ПАЗАРОТ НА ТРУДОТ ВО ОТВОРЕН БАЛКАН

Од денеска, граѓаните на Северна Македонија, Србија и Албанија можат да ја користат мерката Слободен пристап до пазарот на трудот во рамки на „Отворен ...
ОСЛОБОДЕНИ ОД ПРИТВОР И КУЌЕН ПРИТВОР НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ, НЕ СМЕАТ ДА ГО НАПУШТАТ СКОПЈЕ, ТРЕБА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ДА СЕ ЈАВУВААТ ВО СУД

ОСЛОБОДЕНИ ОД ПРИТВОР И КУЌЕН ПРИТВОР НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ, НЕ СМЕАТ ДА ГО НАПУШТАТ СКОПЈЕ, ТРЕБА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ДА СЕ ЈАВУВААТ ВО СУД

Во врска со нападите на контролната кула на М-НАВ на 4 јануари, кога како бандити упаднаа 6 напаѓачи, поминаа 3 безбедносни зони и со картичката на вр ...
СО МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СУДОТ, НЕЗИРИ И УШТЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДАТ НА РАБОТА ВО М-НАВ

СО МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СУДОТ, НЕЗИРИ И УШТЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДАТ НА РАБОТА ВО М-НАВ

Беким Незири и уште еден вработен во М-НАВ, кои беа меѓу осумтемина што учествуваа во упадот во Контролната кула на Скопскиот аеродром при што беше на ...
НЕКА СИ ЈА МИСЛАТ ПУШАЧИТЕ КАКО ПОНАТАМУ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МЕЏИТИ И НАЈАВИ РИГОРОЗНИ МЕРКИ ПРОТИВ ПУШЕЊЕТО ВО 2024

НЕКА СИ ЈА МИСЛАТ ПУШАЧИТЕ КАКО ПОНАТАМУ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МЕЏИТИ И НАЈАВИ РИГОРОЗНИ МЕРКИ ПРОТИВ ПУШЕЊЕТО ВО 2024

Министерот за здравство Фатмир Меџити најави дека во 2024 година ќе има поригорозни мерки против пушењето. Тој денеска беше во тетовската Клиничка бол ...
КАЗНЕТИ 30 ФИРМИ ОТИ ГИ ТЕРАЛЕ РАБОТНИЦИТЕ ДА РАБОТАТ НА ОТВОРЕНО НА ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ

КАЗНЕТИ 30 ФИРМИ ОТИ ГИ ТЕРАЛЕ РАБОТНИЦИТЕ ДА РАБОТАТ НА ОТВОРЕНО НА ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ

Триесет газди на фирми се казнети поради непочитување на одлуката на Владата за заштита од топлото време, односно да не се работи на отворено од 11 до ...
МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО ОД ГОРЕШТИНИТЕ ПРОДОЛЖЕНИ ДО 25 ЈУЛИ

МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО ОД ГОРЕШТИНИТЕ ПРОДОЛЖЕНИ ДО 25 ЈУЛИ

Поради најавените горештини и за наредните денови во земјава, продолжува важноста на препораките и мерките за време на портокалова фази, од денес (17 ...
НЕМА БЕЛ ЛЕБ, ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ПРЕСТАНАА СО ИСПОРАКА ОТКАКО ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА ЦЕНАТА НА 33 ДЕНАРИ

НЕМА БЕЛ ЛЕБ, ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ПРЕСТАНАА СО ИСПОРАКА ОТКАКО ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА ЦЕНАТА НА 33 ДЕНАРИ

Во продавниците и маркетите утрово нема бел леб. Откако вчера Владата донесе одлука за замрзнување на цената на белиот и полубелиот леб до 450 грама н ...
1 2 3 25 10 / 246 НАПИСИ