Таг: Михаел Шумахер

ГЕРМАНСКО СПИСАНИЕ ИЗМИСЛИ ИНТЕРВЈУ СО ШУМАХЕР СО ПОМОШ НА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, СЕМЕЈСТВОТО НАЈАВИ ТУЖБА

ГЕРМАНСКО СПИСАНИЕ ИЗМИСЛИ ИНТЕРВЈУ СО ШУМАХЕР СО ПОМОШ НА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, СЕМЕЈСТВОТО НАЈАВИ ТУЖБА

Семејството на Михаел Шумахер кажа дека ќе го тужи германското списание „Актуел“, кое објави „интервју“ со седумкратниот светски првак во Формула 1 со ...
СИНОТ НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА ГОДИНА

СИНОТ НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА ГОДИНА

Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел, ќе дебитира во Формула 1 следната сезона како возач за американскиот тим Хас. Оттаму потвр ...
ЛУИС ХАМИЛТОН НА ЧЕКОР ДО ШУМАХЕР ОТКАКО ЈА ОСВОИ ШЕСТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

ЛУИС ХАМИЛТОН НА ЧЕКОР ДО ШУМАХЕР ОТКАКО ЈА ОСВОИ ШЕСТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

Луис Хамилтон дојде на чекор до рекордот на Михаел Шумахер откако ја освои шестата титула во Светското првенство во Формула 1. Британецот стана вто ...
ШУМАХЕР Е ВО НАЈДОБРИ РАЦЕ, ИЗЈАВИ НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ВО ПРЕСРЕТ НА 50. РОДЕНДЕН

ШУМАХЕР Е ВО НАЈДОБРИ РАЦЕ, ИЗЈАВИ НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ВО ПРЕСРЕТ НА 50. РОДЕНДЕН

Семејството на Михаел Шумахер во реткото обраќање до јавноста изјави дека утре, кога тој полни 50 години, „ќе ги слави неговите победи, рекорди и успе ...
ШУМАХЕР СЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ОДИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕ

ШУМАХЕР СЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ОДИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕ

Адвокатот на Михаел Шумахер кажа во суд во Германија дека поранешниот светски шампион во Формула 1 „не може да оди“ по неговата скијачка несреќа. Ф ...
5 / 5 НАПИСИ