Таг: Миле Јанакиески

1 2 3 19 10 / 189 НАПИСИ
МИЈАЛКОВ ЈА ДОБИ ЖАЛБАТА ЗА ПУШТАЊЕТО НА СЛОБОДА, А ЈАНАКИЕСКИ ЌЕ БИДЕ СЛОБОДЕН НА 16 ЈУНИ

МИЈАЛКОВ ЈА ДОБИ ЖАЛБАТА ЗА ПУШТАЊЕТО НА СЛОБОДА, А ЈАНАКИЕСКИ ЌЕ БИДЕ СЛОБОДЕН НА 16 ЈУНИ

Сашо Мијалков кој е во затвор од отворен вид во Струга, победи во Апелациониот суд Скопје против Кривичниот суд, кој што првично не му дозволи предвре ...
СУДОТ ВО СТРАЗБУР ОДЛУЧИ ДЕКА ЈАНАКИЕСКИ НЕПРАВЕДНО БИЛ ПРИТВОРЕН, ДРЖАВАТА ЌЕ МУ ПЛАТИ 6.100 ЕВРА ОТШТЕТА

СУДОТ ВО СТРАЗБУР ОДЛУЧИ ДЕКА ЈАНАКИЕСКИ НЕПРАВЕДНО БИЛ ПРИТВОРЕН, ДРЖАВАТА ЌЕ МУ ПЛАТИ 6.100 ЕВРА ОТШТЕТА

Европскиот суд за човекови права и слободи денеска ја објави пресудата во случајот на Миле Јанакиески против Македонија во врска со притворот за случа ...
СТАНАА ПРАВОСИЛНИ ПРЕСУДИТЕ ЗА ОНИЕ ШТО ПРИЗНАА ВИНА ЗА ДЕЛ ОД ДЕЛАТА ВО „ТИТАНИК“ ЗА МЕСТЕЊЕ ИЗБОРИ, ЈАНАКИЕСКИ ТРЕБА ДА ОДИ В ЗАТВОР ТРИ И ПОЛ ГОДИНИ ВЕДНАШ

СТАНАА ПРАВОСИЛНИ ПРЕСУДИТЕ ЗА ОНИЕ ШТО ПРИЗНАА ВИНА ЗА ДЕЛ ОД ДЕЛАТА ВО „ТИТАНИК“ ЗА МЕСТЕЊЕ ИЗБОРИ, ЈАНАКИЕСКИ ТРЕБА ДА ОДИ В ЗАТВОР ТРИ И ПОЛ ГОДИНИ ВЕДНАШ

По признавањето вина на 11 февруари 2022, станаа правосилни пресудите за предметот „Титаник“, за местење избори, влијанија при гласање, изигрување на ...
ДВА КИЛОМЕТРА

ДВА КИЛОМЕТРА

Ако не можеме да крадеме, ќе си одиме. ...
9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“, 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНАКИЕСКИ

9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“, 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНАКИЕСКИ

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска во отсуство беше неправосилно осуден на 9 години затвор во предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Кос ...
АДВОКАТОТ НИКОЛА ДОДЕВСКИ И МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГО ПРОВЕРУВАА ДОГОВОРОТ СО АД БЕТОН ПРЕД ДА ГО ПОТПИШАМ, СЕ БРАНИ ПОРАНЕШНИОТ ГЕНСЕК НА ВМРО-ДПМНЕ КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА

АДВОКАТОТ НИКОЛА ДОДЕВСКИ И МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГО ПРОВЕРУВАА ДОГОВОРОТ СО АД БЕТОН ПРЕД ДА ГО ПОТПИШАМ, СЕ БРАНИ ПОРАНЕШНИОТ ГЕНСЕК НА ВМРО-ДПМНЕ КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА

Обвинетиот во „Талир 2“ Кирил Божиновски, поранешен генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и на Владата, на прашање на неговиот адвокат Еленко Миланов во вр ...
3,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ЗА НЕЗАКОНСКИ ТЕНДЕР ЗА „СОНЧЕВ ГРАД”, СИТЕ 6 ОСУДЕНИ ТРЕБА ДА НАДОМЕСТАТ МИЛИОН ЕВРА НА БУЏЕТОТ

3,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ЗА НЕЗАКОНСКИ ТЕНДЕР ЗА „СОНЧЕВ ГРАД”, СИТЕ 6 ОСУДЕНИ ТРЕБА ДА НАДОМЕСТАТ МИЛИОН ЕВРА НА БУЏЕТОТ

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески неправосилно е осуден на 3,5 години затвор во предметот „Топлик“, каде што заедно со уште пе ...
МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГИ ПРИЗНА БОМБИТЕ ЗА УРИВАЊЕТО НА КОСМОС, ВО КОИ ГРУЕВСКИ ЗАОЃА ОД СМЕА ДЕКА НА ФИЈАТ ОД СТРАВ МУ ТЕЧЕ ПО ПАНТАЛОНИ

МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГИ ПРИЗНА БОМБИТЕ ЗА УРИВАЊЕТО НА КОСМОС, ВО КОИ ГРУЕВСКИ ЗАОЃА ОД СМЕА ДЕКА НА ФИЈАТ ОД СТРАВ МУ ТЕЧЕ ПО ПАНТАЛОНИ

Второобвинетиот Миле Јанакиески на судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски, поради политичка одмазда по налог на тогашниот преми ...
БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

Владата ја покачи платата на работниците. Сега треба и на неработниците. ...
ЈАНАКИЕСКИ, ПРОТОЃЕР И ЈАНКУЛОСКА ПРИЗНАА ВИНА ВО „ТИТАНИК“ И СЕ ИЗВИНИЈА НА СИТЕ ШТО СЕ ПОЧУВСТВУВАЛЕ НАВРЕДЕНИ ВО БОМБИТЕ

ЈАНАКИЕСКИ, ПРОТОЃЕР И ЈАНКУЛОСКА ПРИЗНАА ВИНА ВО „ТИТАНИК“ И СЕ ИЗВИНИЈА НА СИТЕ ШТО СЕ ПОЧУВСТВУВАЛЕ НАВРЕДЕНИ ВО БОМБИТЕ

Обвинетите во случајот на поранешното СЈО „Титаник“ за злосторничко здружување и неколку кривични дела поврзани со изборни злоупотреби Гордана Јанкуло ...
1 2 3 19 10 / 189 НАПИСИ