Таг: министер за одбрана

МАКЕДОНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА СО КИНЕСКИ ВАКЦИНИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ФЕНГХЕ

МАКЕДОНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА СО КИНЕСКИ ВАКЦИНИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ФЕНГХЕ

Министерот за одбрана на Народна Република Кина, генералот Веи Фенгхе, кој денес е во официјална посета на земјава најави дека Армијата ќе може да се ...
ЛОЈД ОСТИН МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРВИОТ АФРОАМЕРИКАНЕЦ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА НА САД

ЛОЈД ОСТИН МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРВИОТ АФРОАМЕРИКАНЕЦ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА НА САД

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден го избра пензионираниот генерал Лојд Остин за нов министер за одбрана. Ако биде потврден од Конгресот, ...
ЦИПРАС ЈА ПРИФАТИ ОСТАВКАТА НА КАМЕНОС, ЌЕ БАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

ЦИПРАС ЈА ПРИФАТИ ОСТАВКАТА НА КАМЕНОС, ЌЕ БАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за одбрана Панос Каменос и изјави дека неделава ќе побара гласање за доверба на влад ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПИПКАЛ НОВИНАРКА ЗА КОЛЕНО ПРЕД 15 ГОДИНИ

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПИПКАЛ НОВИНАРКА ЗА КОЛЕНО ПРЕД 15 ГОДИНИ

Министерството за одбрана на Обединетото кралство потврди дека Мајкл Фалон поднел оставка од функцијата секретар за одбрана, поради како што кажал, не ...
4 / 4 НАПИСИ