Таг: министер за здравство.Арбен Таравари

ИАКО СЕЛА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, ДУИ ЌЕ ГО ПРОБЛЕМАТИЗИРА ИЗБОРОТ НА НОВ МИНИСТЕР ОД АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ

ИАКО СЕЛА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, ДУИ ЌЕ ГО ПРОБЛЕМАТИЗИРА ИЗБОРОТ НА НОВ МИНИСТЕР ОД АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ

Иако Зијадин Села се договорил со лидерот на СДСМ Зоран Заев, Алијансата за Албанците да остане во владината коалиција, ДУИ ќе го проблематизира избор ...
1 / 1 НАПИСИ