Таг: министер за здравство

1 4 5 6 7 8 10 60 / 100 НАПИСИ
СЕ СПРЕМАМЕ ЗА ВТОР БРАН КОВИД-19, СЕКАДЕ СЕ ОПРЕМУВААТ ОДДЕЛЕНИЈАТА ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА, ИЗЈАВИ ФИЛИПЧЕ

СЕ СПРЕМАМЕ ЗА ВТОР БРАН КОВИД-19, СЕКАДЕ СЕ ОПРЕМУВААТ ОДДЕЛЕНИЈАТА ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА, ИЗЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Одделенијата за интензивна нега во здравствените установи низ земјава се опремуваат и зајакнуваат, во пресрет на вториот бран кој се очекува наесен, н ...
ПРИВАТНИТЕ СОБИРИ СЕ НАЈГОЛЕМА ОПАСНОСТ ЗА ПРЕНЕСУВАЊЕ НА КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПРИВАТНИТЕ СОБИРИ СЕ НАЈГОЛЕМА ОПАСНОСТ ЗА ПРЕНЕСУВАЊЕ НА КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Најголемата опасност за пренесување на заразата се приватните собири и прослави, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференци ...
УТРЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖИМЕ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

УТРЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖИМЕ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок на Советот за безбедност ќе побараат продолжување на вонре ...
10 НОВИ СЛУЧАИ ОД 189 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЧИНА 61-ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ ОД ДЕЛЧЕВО

10 НОВИ СЛУЧАИ ОД 189 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЧИНА 61-ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ ОД ДЕЛЧЕВО

Десет нови случаи позитивни на КОВИД-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од 189 тестирања, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Но ...
НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФУЛИЊАТА, ПРАВИМЕ ПЛАН КАКО ГРАДИНКИТЕ ДА ПОЧНАТ СО РАБОТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФУЛИЊАТА, ПРАВИМЕ ПЛАН КАКО ГРАДИНКИТЕ ДА ПОЧНАТ СО РАБОТА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Комисијата за заразни болести ги привршува протоколите за постепено враќање во нормална функција за клиниките, за враќање на работа на јавната админис ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ТЕСТИРАЊА ОТИ СЕ НАМАЛУВА И БРОЈОТ НА ЛИЦА СО СИМПТОМИ НА КОВИД-19

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ТЕСТИРАЊА ОТИ СЕ НАМАЛУВА И БРОЈОТ НА ЛИЦА СО СИМПТОМИ НА КОВИД-19

Намалениот број на тестови се должи на тоа дека се намалуваат инцикациите за тестирања, кажа министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференциј ...
ВЕЛИГДЕН ЌЕ ГО СЛАВАМ САМ ЗА ДА ГИ ЗАШТИТАМ НАЈБЛИСКИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ КОЈ Е ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

ВЕЛИГДЕН ЌЕ ГО СЛАВАМ САМ ЗА ДА ГИ ЗАШТИТАМ НАЈБЛИСКИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ КОЈ Е ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Министерот за здравство Венко Филипче од вчера е во домашна самоизолација, откако завчера беше на состанок во Кризниот штаб во Куманово и вчера се обј ...
НЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ЧЛЕНОВИТЕ НА КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО СЕ ТЕСТИРАНИ И ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ, ИНАКУ ПОИНАКУ ЌЕ СЕ ОРГАНИЗИРАВМЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ЧЛЕНОВИТЕ НА КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО СЕ ТЕСТИРАНИ И ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ, ИНАКУ ПОИНАКУ ЌЕ СЕ ОРГАНИЗИРАВМЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Минстерот за здраство Венко Филипче кажа дека при вчерашната посета на Кризниот штаб во Куманово не знаеле дека на членовите им биле земени брисеви и ...
ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА СЕ 4 БОЛНИ, ВКУПНО 329 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА СЕ 4 БОЛНИ, ВКУПНО 329 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Вкупниот број на регистрирани заболени од коронавирус во Македонија до вчера во 15 часот беше 329 луѓе. Од нив починаа 9, а 12 се излечени.  Во критич ...
ЈАС СУМ ВНИМАТЕЛЕН ОПТИМИСТ, НО СЀ УШТЕ СМЕ ВО ВОЈНА СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

ЈАС СУМ ВНИМАТЕЛЕН ОПТИМИСТ, НО СЀ УШТЕ СМЕ ВО ВОЈНА СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Ни претстои најтешкиот период во кој се очекува бројот на заболени да расте, вели министерот за здравство Венко Филипче. Тој денеска информираше дека ...
1 4 5 6 7 8 10 60 / 100 НАПИСИ