Таг: министер за здравство

1 2 3 4 5 6 10 40 / 100 НАПИСИ
МОНТАЖНИТЕ БОЛНИЦИ ВО ШТИП, СТРУМИЦА И ГЕВГЕЛИЈА СЕ ПРИОРИТЕТНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МОНТАЖНИТЕ БОЛНИЦИ ВО ШТИП, СТРУМИЦА И ГЕВГЕЛИЈА СЕ ПРИОРИТЕТНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Монтажните болници во Штип, Струмица и Гевгелија се приоритетни и тие во најскоро време ќе бидат изградени, рече министерот за здравство Венко Филипче ...
ВРВОТ НА КОВИД-ЕПИДЕМИЈАТА КАЈ НАС ПОМИНА МИНАТАТА НЕДЕЛА, НО ВИРУСОТ ЌЕ ОПСТАНЕ УШТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ВРВОТ НА КОВИД-ЕПИДЕМИЈАТА КАЈ НАС ПОМИНА МИНАТАТА НЕДЕЛА, НО ВИРУСОТ ЌЕ ОПСТАНЕ УШТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека смртноста на пациенти по компликации од ковид-19 расте во светот и кај нас, но додава дека пикот на еп ...
ЌЕ СЕ ПРАВАТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА ХЕМАТОЛОГИЈА СО ДОНАЦИЈАТА ОД 800 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ ОД САД, РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА Д-Р ПАНОВСКА-СТАВРИДИС

ЌЕ СЕ ПРАВАТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА ХЕМАТОЛОГИЈА СО ДОНАЦИЈАТА ОД 800 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ ОД САД, РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА Д-Р ПАНОВСКА-СТАВРИДИС

Со новиот оддел на Клиниката за хематологија, годишно ќе се помогне на 100 македонски пациенти и 20 од странство, за разлика од досега кога може годиш ...
МОЖНО Е СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ДА ПОМАГААТ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МОЖНО Е СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ДА ПОМАГААТ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави брзо стартување на монтажните Ковид-центри при денешната посета на Гостиварската болница „Д-р Ферид Мурат ...
НЕМА ПОТРЕБА ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС, АКО ЛУЃЕТО НЕ СЕ ГРУПИРААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЕМА ПОТРЕБА ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС, АКО ЛУЃЕТО НЕ СЕ ГРУПИРААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче денес рече дека засега не се планира воведување полициски час, откако вчера се објави таква информација во медиу ...
ГАСТРО, НЕФРОЛОГИЈА И ОЧНА КЛИНИКА ЌЕ ПРИМААТ КОВИД ПАЦИЕНТИ ОТКАКО ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ КОЖНА КЛИНИКА И НЕВРОЛОГИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ГАСТРО, НЕФРОЛОГИЈА И ОЧНА КЛИНИКА ЌЕ ПРИМААТ КОВИД ПАЦИЕНТИ ОТКАКО ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ КОЖНА КЛИНИКА И НЕВРОЛОГИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Оддели од Клиниките за гастроентерехепатологија, Рентегенологија, Нефрологија, Клиниката за уво, нос и грло, и за Клиниката за очни болести ќе се адап ...
СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРАМАНТНА, ОЧЕКУВАМ СОБРАНИЕТО ИТНО ДА ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРАМАНТНА, ОЧЕКУВАМ СОБРАНИЕТО ИТНО ДА ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче по трет пат апелира дека ситуацијата со коронавирусот во земјава е многу сериозна и очекува од пратениците утре ...
ЗАБРАНА ЗА ПЕЈАЧИ И ДИЏЕИ ВО ЛОКАЛИТЕ, НА МАСА САМО ПО 4 ГОСТИ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЗАБРАНА ЗА ПЕЈАЧИ И ДИЏЕИ ВО ЛОКАЛИТЕ, НА МАСА САМО ПО 4 ГОСТИ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Владата на денешната седница од 18 часот ќе одлучува за новите предлози  за рестриктивни мерки на Комисијата за заразни болести , најави министерот за ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ВИКЕНДОВ ЌЕ АНАЛИЗИРА КАКО СЕ ШИРИ КОРОНАВИРУСОТ НИЗ ЗЕМЈАВА, ПА ЌЕ ПРЕПОРАЧА НОВИ МЕРКИ

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ВИКЕНДОВ ЌЕ АНАЛИЗИРА КАКО СЕ ШИРИ КОРОНАВИРУСОТ НИЗ ЗЕМЈАВА, ПА ЌЕ ПРЕПОРАЧА НОВИ МЕРКИ

Комисијата за заразни болести во текот на викендов ќе направи детална анализа на епидемиолошките податоци од прашалниците за да се утврди точно начино ...
ШУТО ОРИЗАРИ ЌЕ ДОБИЕ ГИНЕКОЛОГ ПО ДЕСЕТ МЕСЕЦИ БЕЗ ПРЕГЛЕДИ

ШУТО ОРИЗАРИ ЌЕ ДОБИЕ ГИНЕКОЛОГ ПО ДЕСЕТ МЕСЕЦИ БЕЗ ПРЕГЛЕДИ

По десет месеци без гинеколошки прегледи, во скопската општина Шуто Оризари  ќе почне да работи гинекологот д-р Божидар Бошковски, соопшти Министерств ...
1 2 3 4 5 6 10 40 / 100 НАПИСИ