Таг: министер за здравство

1 2 3 4 11 20 / 102 НАПИСИ
КРАЈ НЕМА

КРАЈ НЕМА

Филипче нека ѝ се заблагодари на политиката што од „Слушај го Венко“ дојде до дереџе на „Оставка за Венко“ ...
ПОТРЕБЕН Е КОВИД СЕРТИФИКАТ ЗА СИТЕ КАФЕАНИ И КАФУЛИЊА БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ИМА ПОД ИЛИ НАД 3О ГОСТИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ПОТРЕБЕН Е КОВИД СЕРТИФИКАТ ЗА СИТЕ КАФЕАНИ И КАФУЛИЊА БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ИМА ПОД ИЛИ НАД 3О ГОСТИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

За сите угостителски објекти и за организација на сите настани, едукации, културни случувања, без разлика дали имаат под 30 или над 30 гости, задолжит ...
ВО КАФУЛЕ И КАФЕАНА ДОЗВОЛЕН ВЛЕЗ И ЗА ПРЕЛЕЖАНИ ОД КОВИД-19 САМО ВО ПРВИТЕ 45 ДЕНА ОД ОЗДРАВУВАЊЕТО

ВО КАФУЛЕ И КАФЕАНА ДОЗВОЛЕН ВЛЕЗ И ЗА ПРЕЛЕЖАНИ ОД КОВИД-19 САМО ВО ПРВИТЕ 45 ДЕНА ОД ОЗДРАВУВАЊЕТО

Лице кои прележало ковид-19 од понеделник, 16 август, ќе може да влегува во угостителски објекти и на настани ќе може да влезе и со потврда за прележа ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА НЕ Е НАДЛЕЖНА ЗА АНТИВАКСЕРСКИТЕ ПРОПАГАНДИ НА ДОКТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА НЕ Е НАДЛЕЖНА ЗА АНТИВАКСЕРСКИТЕ ПРОПАГАНДИ НА ДОКТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА

Во Лекарската комора досега немало пријава за медицинско лице кое шири антиваксерска пропаганда, вели претседателката д-р Калина Гривчева-Старделова. ...
НЕ МОЖЕМЕ СИТЕ ДА СТРАДАМЕ АКО НЕКОЈ НЕ СЕ ВАКЦИНИРА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ МОЖНИ РЕСТРИКЦИИ ОД ЕСЕН

НЕ МОЖЕМЕ СИТЕ ДА СТРАДАМЕ АКО НЕКОЈ НЕ СЕ ВАКЦИНИРА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ МОЖНИ РЕСТРИКЦИИ ОД ЕСЕН

Околу 500 деца на возраст од 12 до 17 години досега се вакцинирани против ковид-19, а пријавени се 1.800, кажа денеска министерот за здравство Венко Ф ...
ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СИ ГИ ОПРАВДАА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ 5 ОТСТО ЌЕ СТИГНАТ МЕСЕЦОВ

ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СИ ГИ ОПРАВДАА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ 5 ОТСТО ЌЕ СТИГНАТ МЕСЕЦОВ

Покачувањето од 5 отсто на платите на здравствените работници иако беше најавено во март, доцни од технички причини и ќе биде исплатено на крајот на м ...
500 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „СИНОВАК“ ЌЕ СТИГНАТ ВО СЛЕДНИТЕ СЕДУМ ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

500 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „СИНОВАК“ ЌЕ СТИГНАТ ВО СЛЕДНИТЕ СЕДУМ ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Во следните седум дена можеме да очекуваме да стигна нарачаната количина од 500 илјади дози на „Синовак“, најави денеска министерот за здравство Венко ...
УБЕДЕТЕ ГИ БЛИСКИТЕ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА КОВИД ВАКЦИНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И ПОВИКА НА МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА

УБЕДЕТЕ ГИ БЛИСКИТЕ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА КОВИД ВАКЦИНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И ПОВИКА НА МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА

По три силни брана, вирусот ковид-19 конечно стивнува и сега вакцината е најсилното оружје во таа борба, апелира министерот за здравство Венко Филипче ...
ЗАСЕГА НЕ ЈА МЕНУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ КАКО ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЗАСЕГА НЕ ЈА МЕНУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ КАКО ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Засега нема промена на одлуката вакцината на „АстраЗенека“ да се дава на помлади лица од 60 години, рече денеска министерот за здравство откако Герман ...
ФИЛИПЧЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ“, МИНИСТРИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО НАРЕДНИТЕ 10-14 ДЕНА

ФИЛИПЧЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ“, МИНИСТРИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО НАРЕДНИТЕ 10-14 ДЕНА

Министерот за здравство Венко Филипче денес ја прими првата доза од ковид вакцината на кинеската компанија „Синофарм“ и рече дека добро се чувствува. ...
1 2 3 4 11 20 / 102 НАПИСИ