Таг: министер за здравство

1 2 3 4 5 10 30 / 100 НАПИСИ
ИЛЕ СТРЕЗОСКИ ЗАКРЕПНУВА СО СРЦЕТО НА ВЕРИЦА БЕЛЧОВСКА, НЕЈЗИНОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ДОБИЕ ВЛАДИНА ПОМОШ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ИЛЕ СТРЕЗОСКИ ЗАКРЕПНУВА СО СРЦЕТО НА ВЕРИЦА БЕЛЧОВСКА, НЕЈЗИНОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ДОБИЕ ВЛАДИНА ПОМОШ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Дваесет и двегодишниот Иле Стрезоски од тетовско Брвеница полека закрепнува на Клиниката за кардиохирургија, неполни два дена по трансплантацијата на ...
ФИЛИПЧЕ ГО ОБВИНИ ПЕНДАРОВСКИ ДЕКА НЕ ПОМОГНАЛ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ

ФИЛИПЧЕ ГО ОБВИНИ ПЕНДАРОВСКИ ДЕКА НЕ ПОМОГНАЛ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека е изненаден од изјавата на претседателот Стево Пендаровски, кој по денешната седница на Советот за без ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА АРГЕНТИНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ПУШТИЛ НОВИНАР ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПРЕКУ РЕД

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА АРГЕНТИНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ПУШТИЛ НОВИНАР ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПРЕКУ РЕД

Министерот за здравство на Аргентина поднесе оставка откако медиумите објавија дека луѓе со врски преку ред се вакцинирале против ковид-19. Гинес Гонз ...
ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ БИДЕ КЛИНИЧКА БОЛНИЦА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЌЕ БИДЕ КЛИНИЧКА БОЛНИЦА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ

Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје ќе прерасне во Клиничка болница, најави министерот за здравство Венко Филипче. Тој во изјава за ...
ЧЕКАМЕ ОДГОВОР ОД КИНА ЗА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЧЕКАМЕ ОДГОВОР ОД КИНА ЗА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека преку Кинеската амбасада во земјава разговарале за набавка на кинески вакцини против ковид-19 од про ...
ВО ЗЕМЈАВА НЕМА МУТАЦИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ КАКО ВО БРИТАНИЈА, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ОЛАБАВИМЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ВО ЗЕМЈАВА НЕМА МУТАЦИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ КАКО ВО БРИТАНИЈА, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ОЛАБАВИМЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Во Македонија нема мутација на вирусот ковид-19 како што има во Велика Британија, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. „Стигнаа резу ...
НЕ ТРЕБА РЕГИСТРАЦИЈА НА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ИЗЈАВАТА НА БРНАБИЌ ДЕКА ИМА ПРЕЧКА ДА СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ ОД СРБИЈА

НЕ ТРЕБА РЕГИСТРАЦИЈА НА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ИЗЈАВАТА НА БРНАБИЌ ДЕКА ИМА ПРЕЧКА ДА СТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ ОД СРБИЈА

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека не постои законска пречка за прием на вакцините против ковид-19 во нашата земја, откако денес српската ...
ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗА 1,2 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ СТИГНАТ ОД ТРИ МЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗА 1,2 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ СТИГНАТ ОД ТРИ МЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ќе стигнат вакцини против ковид-19 за 1,2 милиони граѓани во земјава, што значи ќе се опфати скоро 60 отсто од населението, што се претпоставува дека ...
МОЖНО Е ДА ИМА МИНИ ПИК НА КОРОНАКРИЗАТА АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МОЖНО Е ДА ИМА МИНИ ПИК НА КОРОНАКРИЗАТА АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Можно е да има мини пик понатаму, но тој би се должел на непочитување на мерките за заштита од ковид-19, рече денес министерот за здравство Венко Фили ...
ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 СТИВНУВА КАЈ НАС, НО НЕ СМЕЕМЕ ДА РИЗИКУВАМЕ ДА ИМАМЕ УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН БРАН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 СТИВНУВА КАЈ НАС, НО НЕ СМЕЕМЕ ДА РИЗИКУВАМЕ ДА ИМАМЕ УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН БРАН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Се намалува бројот на лица кои се тестираат за ковид-19 и се зголемува бројот на слободни кревети во болниците низ земјава, рече денес на прес-конфере ...
1 2 3 4 5 10 30 / 100 НАПИСИ