Таг: Министерство за економија

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
ОД УТРЕ ЌЕ ИМА БЕЛ ЛЕБ ОД 33 ДЕНАРИ, НО ПЕКАРИТЕ ЌЕ ЈА ТУЖАТ ДРЖАВАТА

ОД УТРЕ ЌЕ ИМА БЕЛ ЛЕБ ОД 33 ДЕНАРИ, НО ПЕКАРИТЕ ЌЕ ЈА ТУЖАТ ДРЖАВАТА

Од утре ќе има бел и полубел за 33 денари, но пекарската индустрија ќе ја тужи државата за нанесената штета, кажа денеска Горан Малишиќ, претседател н ...
ПЕКАРИТЕ МОРА ДА ПРОИЗВЕДУВААТ И НОСАТ БЕЛ ЛЕБ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ПЕКАРИТЕ МОРА ДА ПРОИЗВЕДУВААТ И НОСАТ БЕЛ ЛЕБ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Производителите на леб мора да го произведуваат и продаваат белиот леб, стои во одлуката за определување обврска која ја донесе Владата синоќа, донесе ...
ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА МАРЖИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ НА 5 И 10 ОТСТО ОСТАНУВА ДА ВАЖИ ДО АПРИЛ

ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА МАРЖИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ НА 5 И 10 ОТСТО ОСТАНУВА ДА ВАЖИ ДО АПРИЛ

Ограничувањето на маржите на основните прехранбени производи на 5 отсто и 10 отсто продолжува да важи до 30 април 2023 година, соопшти Министерството ...
ГАЗДИТЕ НА ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ОТИ НЕ ИМ СЕ ДАДЕНИ ЛИЦЕНЦИ ЗА РАБОТА ВО ГРАДСКИ ПАРК

ГАЗДИТЕ НА ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ОТИ НЕ ИМ СЕ ДАДЕНИ ЛИЦЕНЦИ ЗА РАБОТА ВО ГРАДСКИ ПАРК

Газдите на летните дискотеки кои се наоѓаат во Градскиот парк в среда ќе протестираат пред Владата оти ниту еден клуб сè уште нема добиено лиценца за ...
ВРАТИ ГО ЗЕЈТИНОТ

ВРАТИ ГО ЗЕЈТИНОТ

Тоа е државата. Една голема дивоградба без лиценца. И најстрашно е што тоа никому не му пречи. А и да ни пречи, кому да се жалиш, кога не им пречи ни ...
ВЛАДАТА ГИ ЗАМРЗНА ЦЕНИТЕ НА ЛЕБОТ, МЕСОТО, МЛЕКОТО, СИРЕЊЕТО И ЗЕЈТИНОТ

ВЛАДАТА ГИ ЗАМРЗНА ЦЕНИТЕ НА ЛЕБОТ, МЕСОТО, МЛЕКОТО, СИРЕЊЕТО И ЗЕЈТИНОТ

На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница донесе одлука за замрзнување на цените на основните прехранбени производи, обј ...
СВАДБИ ВО ЗАТВОРЕНО ДОЗВОЛЕНИ ОД 1 ЈУЛИ, СО МАКСИМУМ 250 ГОСТИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

СВАДБИ ВО ЗАТВОРЕНО ДОЗВОЛЕНИ ОД 1 ЈУЛИ, СО МАКСИМУМ 250 ГОСТИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Свадби во затворени простории ќе бидат дозволени од четврток, 1 јули со максимум 250 гости, одлучи Владата на денешната седница. Свадбите, крштевки ...
ОД ДЕНЕС АПЛИЦИРАЊЕ ЗА ВАУЧЕРИ ЗА ОДМОР ОД 200 ЕВРА, ПАРИ ИМА ЗА 1.250 ГРАЃАНИ

ОД ДЕНЕС АПЛИЦИРАЊЕ ЗА ВАУЧЕРИ ЗА ОДМОР ОД 200 ЕВРА, ПАРИ ИМА ЗА 1.250 ГРАЃАНИ

Од денеска може да се аплицира за ваучери за годишен одмор за граѓани со ниски месечни примања односно за семејства кои не го надминуваат нето износот ...
ОД УТРЕ СУБВЕНЦИИ ДО 300 ЕВРА ЗА ВГРАДУВАЊЕ ПЛИН ВО КОЛИТЕ

ОД УТРЕ СУБВЕНЦИИ ДО 300 ЕВРА ЗА ВГРАДУВАЊЕ ПЛИН ВО КОЛИТЕ

Од утре граѓаните ќе може да аплицираат за субвенции за вградување на плин во возилата. Според огласот на Министерот за економија сите граѓани коишто ...
ВЛАДАТА И ГОДИНАВА ЌЕ ДАВА ВАУЧЕРИ ЗА ОДМОР ОД 200 ЕВРА ЗА ОНИЕ СО НИСКИ ПРИМАЊА

ВЛАДАТА И ГОДИНАВА ЌЕ ДАВА ВАУЧЕРИ ЗА ОДМОР ОД 200 ЕВРА ЗА ОНИЕ СО НИСКИ ПРИМАЊА

Ваучери за годишен од 12.000 денари ќе дава Владата за граѓаните со ниски примања. Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес-конференц ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ