Таг: Министерство за финансии

1 2 3 4 12 20 / 113 НАПИСИ
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ГО ИГНОРИРА ШТРАЈКОТ НА ИСПИТНИОТ ЦЕНТАР ОД КОЈ ЗАВИСИ УПИСОТ НА МАТУРАНТИТЕ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ГО ИГНОРИРА ШТРАЈКОТ НА ИСПИТНИОТ ЦЕНТАР ОД КОЈ ЗАВИСИ УПИСОТ НА МАТУРАНТИТЕ

Синдикатот на Државниот испитен центар (ДИЦ) и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вчера не се договориле во врска со нивните барања за п ...
СЕ РАЗГЛЕДУВААТ ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ИЗМЕНИ ОД ИСПИТНИОТ ЦЕНТАР, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ЗА ШТРАЈКОТ ШТО ЈА ЗАГРОЗУВА МАТУРАТА

СЕ РАЗГЛЕДУВААТ ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ИЗМЕНИ ОД ИСПИТНИОТ ЦЕНТАР, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ЗА ШТРАЈКОТ ШТО ЈА ЗАГРОЗУВА МАТУРАТА

Предложените измени на колективниот договор од Државниот испитен центар (ДИЦ) се доставени во Министерството за финансии и во моментов се чекаат допол ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТРИ КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ ПЕТ ДЕНА СО ПРОТЕСТИ БАРААТ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТРИ КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ ПЕТ ДЕНА СО ПРОТЕСТИ БАРААТ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

Денеска, по петти пат протестираа вработените од Министерството за култура, Управата за заштита на културното наследство и Агенцијата за филм, незадов ...
ПЕНДАРОВСКИ И НЕГОВИОТ КАБИНЕТ ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА ЗА ЈАНУАРИ ОТКАКО СЕ ДОГОВОРИЈА СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

ПЕНДАРОВСКИ И НЕГОВИОТ КАБИНЕТ ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА ЗА ЈАНУАРИ ОТКАКО СЕ ДОГОВОРИЈА СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

Платата за јануари за претседателот Стево Пендаровски и вработените во неговиот кабинет ќе биде исплатена во наредните денови, откако е најдено решени ...
БОЛНИЦАТА ЈАСЕНОВО РАБОТИ САМО СО ТРОЈЦА ДОКТОРИ-СПЕЦИЈАЛИСТИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ДАВА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

БОЛНИЦАТА ЈАСЕНОВО РАБОТИ САМО СО ТРОЈЦА ДОКТОРИ-СПЕЦИЈАЛИСТИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ДАВА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

Специјалната болница за белодробни заболувања Јасеново крај Велес се соочува со недостиг на лекари. Таму работат само тројца доктори-специјалисти, иак ...
СЕ ПЕНЗИОНИРААТ 40 ДОКТОРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ОДОБРУВА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

СЕ ПЕНЗИОНИРААТ 40 ДОКТОРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ОДОБРУВА НОВИ ВРАБОТУВАЊА

Доктори одат во пензија, а Министерството за финансии не ни одобрува нови вработувања, вели директорот на Велешката болница д-р Божидар Бојаџиев. До к ...
ВО ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА ИМА ТРИЕСЕТИНА КОЦКАРНИЦИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИ, НЕКОИ СЕ БЛИЗУ ШКОЛИ

ВО ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА ИМА ТРИЕСЕТИНА КОЦКАРНИЦИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИ, НЕКОИ СЕ БЛИЗУ ШКОЛИ

Во строгиот центар на Битола има над петнаесет објекти за игри на среќа. На улицата Димитар Илиевски-Мурато која го пресекува Широк Сокак има девет ка ...
ДРЖАВАТА ПЛАЌА 350.000 ЕВРА ГОДИШНО НА ЕВРОПСКАТА БАНКА ОТИ АРСОВСКА НЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

ДРЖАВАТА ПЛАЌА 350.000 ЕВРА ГОДИШНО НА ЕВРОПСКАТА БАНКА ОТИ АРСОВСКА НЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

Од државниот буџет се плаќаат 350.000 евра годишно камата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) оти градоначалничката Данела Арсовска не ги ко ...
ОД 1 ЈАНУАРИ ДА СЕ ПЛАЌААТ ПРИДОНЕСИ НА ДОГОВОРИТЕ НА ДЕЛО И ДАНОК НА КАМАТА ОД ШТЕДЕН ВЛОГ, БЕСИМИ НАЈАВУВА ДАНОЧНИ РЕФОРМИ

ОД 1 ЈАНУАРИ ДА СЕ ПЛАЌААТ ПРИДОНЕСИ НА ДОГОВОРИТЕ НА ДЕЛО И ДАНОК НА КАМАТА ОД ШТЕДЕН ВЛОГ, БЕСИМИ НАЈАВУВА ДАНОЧНИ РЕФОРМИ

Според даночните реформи, кои ги најави министерот за финансии Фатмир Бесими, ќе се плаќаат придонеси за договорите на дело, а ќе се воведе и данок на ...
КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА ДОЛЖИ 10,5 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ Е ОД НАБАВКИ НА ЛЕКОВИ КОИ НЕ СЕ НА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА

КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА ДОЛЖИ 10,5 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ Е ОД НАБАВКИ НА ЛЕКОВИ КОИ НЕ СЕ НА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА

Клиниката за радиотерапија и онкологија во Скопје, според последните податоци од Министерството за финансии, се задолжила со 10.5 милиони евра со што ...
1 2 3 4 12 20 / 113 НАПИСИ