Таг: мировен план

ЗЕЛЕНСКИ БАРА СРЕДБА СО ШЈИ ЏИНПИНГ ЗА КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

ЗЕЛЕНСКИ БАРА СРЕДБА СО ШЈИ ЏИНПИНГ ЗА КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека планира да се сретне со кинескиот лидер Шји Џинпинг за да разговара за предлозите на Пекинг за ...
ЗЕЛЕНСКИ Е ОТВОРЕН ДА РАЗГЛЕДА ДЕЛОВИ ОД КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

ЗЕЛЕНСКИ Е ОТВОРЕН ДА РАЗГЛЕДА ДЕЛОВИ ОД КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

Кина денеска повика на целосен прекин на огнот во Украина, а претседателот Володимир Зеленски рече дека е отворен за разгледување на делови од мировни ...
СЕДУМ ДРЖАВИ ГЛАСАА ПРОТИВ РЕЗОЛУЦИЈАТА НА ОН СО КОЈА СЕ ОСУДУВА РУСКАТА ИНВАЗИЈА, КИНА ГО ИЗЛОЖИ СВОЈОТ МИРОВЕН ПЛАН

СЕДУМ ДРЖАВИ ГЛАСАА ПРОТИВ РЕЗОЛУЦИЈАТА НА ОН СО КОЈА СЕ ОСУДУВА РУСКАТА ИНВАЗИЈА, КИНА ГО ИЗЛОЖИ СВОЈОТ МИРОВЕН ПЛАН

Седум држави не ја поддржаа резолуцијата на Обединетите нации со која беше осудена руската инвазија на Украина, која денеска влезе во втора година. Ме ...
КИНА ЌЕ ПРЕДЛОЖИ МИРОВЕН ПЛАН ЗА УКРАИНА, ЌЕ ГИ ЗЕМЕ ПРЕДВИД И НЕЈЗИНИОТ ТЕРИТОРИЈАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ И ИНТЕРЕСИТЕ НА РУСИЈА

КИНА ЌЕ ПРЕДЛОЖИ МИРОВЕН ПЛАН ЗА УКРАИНА, ЌЕ ГИ ЗЕМЕ ПРЕДВИД И НЕЈЗИНИОТ ТЕРИТОРИЈАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ И ИНТЕРЕСИТЕ НА РУСИЈА

Западните лидери нервозно реагираа на кинескиот мировен план за Украина што ќе биде објавен следната недела, но и го поздравија потегот како прв знак ...
4 / 4 НАПИСИ