Таг: МНТ

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
РЕЖИСЕРОТ АЛЕКСАНДАР ПОПОВСКИ ОД МНТ ЗАМИНУВА ЗА ДИРЕКТОР ВО МАРИБОР

РЕЖИСЕРОТ АЛЕКСАНДАР ПОПОВСКИ ОД МНТ ЗАМИНУВА ЗА ДИРЕКТОР ВО МАРИБОР

Реномираниот режисер Александар Поповски поднесе оставка како претседател на Управниот одбор на Македонскиот народен театар (МНТ), затоа што, како што ...
СТОЕЧКИ ОВАЦИИ ЗА ПОПОВСКИ И ГРАБАРИЌ ЗА ПОЛИТИЧКИОТ ТРИЛЕР „РИКАРД ТРЕТИ“ ВО МНТ

СТОЕЧКИ ОВАЦИИ ЗА ПОПОВСКИ И ГРАБАРИЌ ЗА ПОЛИТИЧКИОТ ТРИЛЕР „РИКАРД ТРЕТИ“ ВО МНТ

„Александар Поповски направил мајсторска претстава“, „феноменална“, „прецизна“, се дел од коментарите на македонската публика за хрватската претстава ...
ОДБИВАМ УЛОГИ ВО ТЕЗГA ПРЕТСТАВИ, ВЕЛИ СРПСКАТА АКТЕРКА АНИТА МАНЧИЌ ПО НАСТАПОТ ВО МНТ

ОДБИВАМ УЛОГИ ВО ТЕЗГA ПРЕТСТАВИ, ВЕЛИ СРПСКАТА АКТЕРКА АНИТА МАНЧИЌ ПО НАСТАПОТ ВО МНТ

Со добиени пет Стериини награди за најдобра женска улога, и уште голем број значајни театарски признанија, српската театарска, телевизиска и филмска а ...
БЕЛГРАДСКИТЕ АКТЕРИ СО ВОЗБУДА ГО ЧЕКААТ СЕКОЕ ВРАЌАЊЕ НА УНКО, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ АКТЕР БРАНКО ЦВЕЈИЌ

БЕЛГРАДСКИТЕ АКТЕРИ СО ВОЗБУДА ГО ЧЕКААТ СЕКОЕ ВРАЌАЊЕ НА УНКО, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ АКТЕР БРАНКО ЦВЕЈИЌ

Легендата на српските претстави, филмови и ТВ-серии, актерот Бранко Цвејиќ, деновиве е во Скопје заедно со колегите од Југословенско драмско позориште ...
ОМРАЗАТА И НАЦИОНАЛИЗМОТ НЕ СЕ МОЈ СВЕТ, СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ РЕЖИСЕР ПАОЛО МАЏЕЛИ РАБОТИ ВО МНТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОМРАЗАТА И НАЦИОНАЛИЗМОТ НЕ СЕ МОЈ СВЕТ, СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ РЕЖИСЕР ПАОЛО МАЏЕЛИ РАБОТИ ВО МНТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

  Италијанецот Паоло Маџели, еден од водечките светски режисери и интелектуалци, по повеќе од 20 години, едвај нашол 3 месеци во Скопје да раб ...
„ТИШИНА, НА ТУРНЕЈА СМЕ!“ ВЕЧЕРВА ГО ЗАТВОРА ТАНЦ ФЕСТ

„ТИШИНА, НА ТУРНЕЈА СМЕ!“ ВЕЧЕРВА ГО ЗАТВОРА ТАНЦ ФЕСТ

„Покемон“, една од најатрактивните француски танцови компании, вечерва (20 часот) во Македонскиот народен театар (МНТ) ќе го затвори Танц фест Скопје, ...
„ДУХ“, ТРЕТИОТ ПРОЕКТ НА ДУКОВСКИ И ЈАНИЌИЈЕВИЌ, ПРЕМИЕРНО ВО МНТ НА 24 АПРИЛ

„ДУХ“, ТРЕТИОТ ПРОЕКТ НА ДУКОВСКИ И ЈАНИЌИЈЕВИЌ, ПРЕМИЕРНО ВО МНТ НА 24 АПРИЛ

Во Македонскиот народен театар (МНТ) на 24 април премиерно ќе се изведе претставата „Дух“ според текстот на Дејан Дуковски, во режија на Срѓан Јаниќиј ...
ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Пајак службите на Град Скопје и Општина Центар денеска ги креваа колите паркирани под мостот Гоце Делчев. Просторот под мостот со години е претворе ...
ПРОДУЦЕНТКАТА СИМОНА УГРИНОВСКА Е НОВА В. Д. ДИРЕКТОРКА НА МНТ

ПРОДУЦЕНТКАТА СИМОНА УГРИНОВСКА Е НОВА В. Д. ДИРЕКТОРКА НА МНТ

Продуцентката Симона Угриновска е нова в.д. директорка на Македонскиот народен театар (МНТ). Угриновска, која работи во МНТ осум години, доаѓа на мест ...
ПОИНАКОВ СУМ ОД ОНИЕ ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ, ЗАТОА СИ ПОДНЕСОВ ОСТАВКА, ВЕЛИ ДАЦ

ПОИНАКОВ СУМ ОД ОНИЕ ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ, ЗАТОА СИ ПОДНЕСОВ ОСТАВКА, ВЕЛИ ДАЦ

Директорот на МНТ во оставка Драган Спасов Дац вели дека тоа што своеволно се повлекол од функцијата по вчерашната сообраќајка во која што удри пешак ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ