Таг: МНТ

1 2 3 4 5 6 7 40 / 61 НАПИСИ
ДИРЕКТОРОТ НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СООБРАЌАЈКАТА

ДИРЕКТОРОТ НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СООБРАЌАЈКАТА

Директорот на Македонскиот народен театар Драган Спасов - Дац денеска си поднесе оставка откако синоќа во сообраќајна несреќа, под дејство на алкохол, ...
ГЛУМЕЦОТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ НЕДОСТАПЕН ДА ПОТВРДИ ДАЛИ ТОЈ УДРИЛ ПЕШАК ВО СООБРАЌАЈКА ШТО ЈА ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ГЛУМЕЦОТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ НЕДОСТАПЕН ДА ПОТВРДИ ДАЛИ ТОЈ УДРИЛ ПЕШАК ВО СООБРАЌАЈКА ШТО ЈА ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Полицијата потврди дека во скопската населба Кисела Вода синоќа се случила сообраќајна несреќа  во која полесно бил повреден пешак, за која по социјал ...
ВО ТАНЦ СО ЛАДАЛА И МЕЧОВИ ДРЕВНА КИНА ОЖИВЕА ВО МНТ

ВО ТАНЦ СО ЛАДАЛА И МЕЧОВИ ДРЕВНА КИНА ОЖИВЕА ВО МНТ

Повеќе од триесетина разнобојни и различни костими носеа 35-те танчари од Академијата за танц во Пекинг, Кина, на синоќешната претстава „Фен Мо“ во Ма ...
ПОТЕШКО Е ДА НАПРАВИШ ПРЕПЕВ, ОТКОЛКУ САМ ДА ГО ИЗМИСЛИШ ТЕКСТОТ, ВЕЛИ АКТЕРКАТА ТИНА ТРПКОСКА ЗА ПРЕВОДОТ НА МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

ПОТЕШКО Е ДА НАПРАВИШ ПРЕПЕВ, ОТКОЛКУ САМ ДА ГО ИЗМИСЛИШ ТЕКСТОТ, ВЕЛИ АКТЕРКАТА ТИНА ТРПКОСКА ЗА ПРЕВОДОТ НА МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

Актерката од Македонскиот народен театар (МНТ) Тина Трпкоска е авторка на препевот и преводот на стиховите од 22 безвременски хитови на шведската груп ...
ДАЦ ЌЕ ГИ ВРАБОТИ ТРОЈЦАТА РЕЖИСЕРИ ОД ПОНИШТЕНИОТ КОНКУРС НА ПРОЈКОВСКИ

ДАЦ ЌЕ ГИ ВРАБОТИ ТРОЈЦАТА РЕЖИСЕРИ ОД ПОНИШТЕНИОТ КОНКУРС НА ПРОЈКОВСКИ

Драган Спасов - Дац, в.д директор на Македонскиот народен театар (МНТ), одлучи да ги вработи тројцата млади режисери, чие вработување беше поништено п ...
„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

Нема билети за декемвриските изведби на мјузиклот „Мама миа“ во Македонскиот народен театар (МНТ), чија премиера помина синоќа во полн салон со стоечк ...
ТУЖБИ ЗА ГРАДИТЕЛИТЕ НА МНТ И СЛУЖБИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ АЛАЃОЗОВСКИ

ТУЖБИ ЗА ГРАДИТЕЛИТЕ НА МНТ И СЛУЖБИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ АЛАЃОЗОВСКИ

Изведувачите, надзорните органи и стручните служби во Министерството за култура и во други министерства ќе понесат одговорност за неквалитено градење ...
ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

Драган Спасов- Дац, в.д директор на Македонскиот народен театар (МНТ) на Фејсбук објави дека и покрај неговата наредба и сугестија да се игра претстав ...
18 ГЛУМЦИ ЈА ОТКАЖАА „НИЧИЈА ЗЕМЈА“ ВО МНТ ЗАРАДИ ПОДДРШКА НА КОЛЕГАТА ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

18 ГЛУМЦИ ЈА ОТКАЖАА „НИЧИЈА ЗЕМЈА“ ВО МНТ ЗАРАДИ ПОДДРШКА НА КОЛЕГАТА ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

Осумнаесет глумци ја откажаа вечерашната изведба на претставата „Ничија земја“, во Македонскиот народен театар (МНТ) како поддршка на колегата Владо Ј ...
ВО МНТ И АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ, ПЛАТЕНИ 80 МИЛИОНИ ЕВРА, ВОДА ТЕЧЕ ОД СИТЕ СТРАНИ

ВО МНТ И АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ, ПЛАТЕНИ 80 МИЛИОНИ ЕВРА, ВОДА ТЕЧЕ ОД СИТЕ СТРАНИ

Вода тече од сите страни во новите објекти на Македонскиот народен театар и Археолошкиот музеј. Дождот денеска не само што го излеа Вардар надвор о ...
1 2 3 4 5 6 7 40 / 61 НАПИСИ