Таг: Музеј на современа уметност

1 212 / 12 НАПИСИ
НЕЛОГИЧНОСТА НА „СКОПЈЕ 2014“ ПРЕТСТАВЕНА КАКО ПРОЕКТ НА БИЕНАЛЕТО ВО ВЕНЕЦИЈА

НЕЛОГИЧНОСТА НА „СКОПЈЕ 2014“ ПРЕТСТАВЕНА КАКО ПРОЕКТ НА БИЕНАЛЕТО ВО ВЕНЕЦИЈА

Македонскиот претставник на 16. Биенале на архитектура во Венеција „Ослободување на просторот“ вчера беше официјално претставен и предизивика голем ин ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВИ ЗИПЛАЈН ОД КАЛЕ ДО ПАРК

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВИ ЗИПЛАЈН ОД КАЛЕ ДО ПАРК

Град Скопје ќе гради зиплајн, жичница која ќе се спушта од Музејот на современа уметност на Кале преку реката Вардар до Градскиот парк кај стадионот. ...
1 212 / 12 НАПИСИ