Таг: МВР

1 60 61 62 63 620 / 623 НАПИСИ
И УРАНИЈА ПИРОВСКА ПОВИКАНА НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТ

И УРАНИЈА ПИРОВСКА ПОВИКАНА НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТ

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска за „Мета“ потврди дека добила покана од Министерството за внатрешни ра ...
МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ ПАК СЕ МИНИСТРИ

МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ ПАК СЕ МИНИСТРИ

Митко Чавков и Диме Спасов се изгласани за министри за внатрешни работи и за труд и социјала на денешната седница на Собранието, на која ги потпишаа и ...
ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

На протестот пред Собрание организаторите ги повикаа неутралните да се приклучат и потсетија дека тоа треба да го направат поради случајот на Тамара о ...
ПРИВЕДЕН ЗДРАВКО САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“ ЕДЕН ОД НАЈАКТИВНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ

ПРИВЕДЕН ЗДРАВКО САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“ ЕДЕН ОД НАЈАКТИВНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ

Членот на Президиумот на Левица Здравко Савески утринава бил повикан на информативен разговор во Полициската станица „Пролет“, соопштија од партијата ...
ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СИНОЌА ЕКСТРАДИРАН ВО МАКЕДОНИЈА

ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СИНОЌА ЕКСТРАДИРАН ВО МАКЕДОНИЈА

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кој вчера беше уапсен во Нови Сад, синоќа околу 21.30 часот бил екстрадиран во Маке ...
ДИК: ИЗБОРИТЕ ЌЕ ЧИНАТ 7,5 МИЛИОНИ ЕВРА

ДИК: ИЗБОРИТЕ ЌЕ ЧИНАТ 7,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Седум и пол милиони евра (456,664 милиони денари) е буџетот со кој ДИК ќе ги реализира изборните активности, изгласаа синоќа членовите на Комисијата, ...
СОЗДАДОВТЕ ХАОС ВО МВР, МУ ПИШУВА СПАСОВСКИ НА ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ

СОЗДАДОВТЕ ХАОС ВО МВР, МУ ПИШУВА СПАСОВСКИ НА ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го обвини премиерот Емил Димитриев дека создал услови за предизвикување хаос во МВР. Во отворено пи ...
ПОВЕЌЕ ОД 20 ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР СО МИГРАНТИТЕ

ПОВЕЌЕ ОД 20 ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР СО МИГРАНТИТЕ

Вкупно 23 службеници, 14 полицајци и девет припадници на АРМ се повредени во судирот на полицијата и мигрантите на македонско-грчката граница, соопшти ...
ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

Вкупно 15 полицајци се повредени, од кои четири посериозно, по судирот на полицијата со бегалците на македонско-грчката граница, соопшти МВР. Од та ...
ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЌЕ БИДАТ ИЗБРИШАНИ ОКОЛУ 4.000 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЌЕ БИДАТ ИЗБРИШАНИ ОКОЛУ 4.000 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

Теренската проверка на околу 90.000 спорни гласачи е завршена во 90 отсто од случаите, а за податоците и за бројките, Државната изборна комисија ќе из ...
1 60 61 62 63 620 / 623 НАПИСИ