Таг: МВР

1 61 62 63625 / 625 НАПИСИ
ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

Вкупно 15 полицајци се повредени, од кои четири посериозно, по судирот на полицијата со бегалците на македонско-грчката граница, соопшти МВР. Од та ...
ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЌЕ БИДАТ ИЗБРИШАНИ ОКОЛУ 4.000 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЌЕ БИДАТ ИЗБРИШАНИ ОКОЛУ 4.000 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

Теренската проверка на околу 90.000 спорни гласачи е завршена во 90 отсто од случаите, а за податоците и за бројките, Државната изборна комисија ќе из ...
ОМБУДСМАНОТ СМЕТА МВР ГО ПЛАШИ НАСЕЛЕНИЕТО ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ

ОМБУДСМАНОТ СМЕТА МВР ГО ПЛАШИ НАСЕЛЕНИЕТО ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ

Скопје, 27 март, 2016 (МЕТА) -Народниот правобранител, Иџет Мемети оцени дека петочната полициска акција во Арачиново и Липково имала за цел да го зап ...
НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

Скопје, 26 март, 2016 (META) -Припадниците на полициските сили синоќа немаа никаква акција во регионот на Липково и Арачиново, туку дејствуваа превент ...
ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ УАПСЕН ВО БЕЛГРАД, ПОТВДИ МВР

ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ УАПСЕН ВО БЕЛГРАД, ПОТВДИ МВР

Белград, 24 март, 2016 - (META) Поранешниот директор на Царинската управа на Македонија, Драган Даравелски, е уапсен од српската полиција во Белград, ...
1 61 62 63625 / 625 НАПИСИ