Таг: нафта

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
ДЕСЕТИЦИ БОЛНИЦИ СЕ ГРЕАТ НА МАЗУТ, ОСВЕН МЕРКИ ПРОТИВ ПУШЕЊЕ СМЕНЕТЕ ГО И НАЧИНОТ НА ГРЕЕЊЕ, ВЕЛАТ ОД „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“

ДЕСЕТИЦИ БОЛНИЦИ СЕ ГРЕАТ НА МАЗУТ, ОСВЕН МЕРКИ ПРОТИВ ПУШЕЊЕ СМЕНЕТЕ ГО И НАЧИНОТ НА ГРЕЕЊЕ, ВЕЛАТ ОД „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“

Седум големи болници и десетици помали болници и амбуланти се загреваат на мазут, покажува мапата на загадувачи која ја изработи граѓанската иницијати ...
ВЕНЕЦУЕЛА И ГВАЈАНА СЕ ДОГОВОРИЈА ДА НЕ КОРИСТАТ СИЛА ВО СПОРОТ ЗА РЕГИОН БОГАТ СО НАФТА

ВЕНЕЦУЕЛА И ГВАЈАНА СЕ ДОГОВОРИЈА ДА НЕ КОРИСТАТ СИЛА ВО СПОРОТ ЗА РЕГИОН БОГАТ СО НАФТА

Венецуела и Гвајана се договорија да не користат сила за да го решат нивниот спор околу регионот богат со нафта Есекибо. По средбата со претседателот ...
ВЕНЕЦУЕЛА И ГВАЈАНА СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ВОЈНА ПОРАДИ РЕГИОН БОГАТ СО НАФТА

ВЕНЕЦУЕЛА И ГВАЈАНА СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ВОЈНА ПОРАДИ РЕГИОН БОГАТ СО НАФТА

Гвајана ја стави војската во состојба на висока готовност откако претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, кажа дека ќе продолжи со плановите за пре ...
РУСИЈА ГО ОДБИ ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА НА 60 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ, СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕКИН НА ИСПОРАКАТА

РУСИЈА ГО ОДБИ ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА НА 60 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ, СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕКИН НА ИСПОРАКАТА

Руските власти го отфрлија ограничувањето на цената на руската нафта, поставено од западните поддржувачи на Украина, и вчера се заканија дека ќе прест ...
ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

Норвешката полиција соопшти дека вчера двајца климатски активисти неуспешно се обиделе да се залепат на ремек-делото на Едвард Мунк „Крик“ од 1893 во ...
НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

Норвешките работници на платформите за нафта и гас вообичаено не гледаат ништо што може да ги загрози повеќе од брановите во Северното Море кои се уди ...
РУСИЈА СТАНА НАЈГОЛЕМИОТ СНАБДУВАЧ НА КИНА СО НАФТА

РУСИЈА СТАНА НАЈГОЛЕМИОТ СНАБДУВАЧ НА КИНА СО НАФТА

Русија станала најголемиот снабдувач со нафта на Кина, продавајќи ѝ ја по намалени цени поради западните санкции. Извозот на руската нафта минатиот ме ...
РУСИЈА ЗАРАБОТИЛА 93 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ОД ФОСИЛНИТЕ ГОРИВА ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА ОД ИНВАЗИЈАТА, ЕУ НАЈГОЛЕМИОТ УВОЗНИК

РУСИЈА ЗАРАБОТИЛА 93 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ОД ФОСИЛНИТЕ ГОРИВА ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА ОД ИНВАЗИЈАТА, ЕУ НАЈГОЛЕМИОТ УВОЗНИК

Русија заработила 93 милијарди евра од извозот на фосилните горива во првите 100 дена од војната во Украина, при што најголем дел бил испратен во Евро ...
СМРДЕАТА НА ИЗГОРЕНА ГУМА И НАФТА ДОАЃА ОД СРБИЈА И ГО ЗАГАДУВА КУМАНОВО, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

СМРДЕАТА НА ИЗГОРЕНА ГУМА И НАФТА ДОАЃА ОД СРБИЈА И ГО ЗАГАДУВА КУМАНОВО, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

По пријавите на граѓаните и медиумите за непријатна миризба на изгорена гума и нафта во Куманово, која ги пече очите и тера на повраќање, Државниот ин ...
ЕУ САКА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД РУСКАТА НАФТА ДО КРАЈОТ НА 2022, НО НЕ ПОСТИГНА КОНСЕНЗУС ЗА ГАСОТ

ЕУ САКА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД РУСКАТА НАФТА ДО КРАЈОТ НА 2022, НО НЕ ПОСТИГНА КОНСЕНЗУС ЗА ГАСОТ

Унгарија и Словачка ќе можат да продолжат да ја купуваат руската сурова нафта до крајот на 2023 според постојните договори, велат од Брисел, откако де ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ