Таг: нафта

1 218 / 18 НАПИСИ
НАПАДОТ ВРЗ НАФТЕНИТЕ ПОГОНИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕТСКОТО СНАБДУВАЊЕ СО НАФТА

НАПАДОТ ВРЗ НАФТЕНИТЕ ПОГОНИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕТСКОТО СНАБДУВАЊЕ СО НАФТА

Државниот секретар на САД Мајк Помпео го обвини Иран за вчерашните напади со дронови на нафтените погони во Саудиска Арабија. Тој ги отфрли тврдењата ...
ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ЗАМЕНА НА ПЕЧКИ НА ДРВА СО ИНВЕРТЕРИ ВО СКОПЈЕ, ТЕТОВО, БИТОЛА И КИЧЕВО ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ЗАМЕНА НА ПЕЧКИ НА ДРВА СО ИНВЕРТЕРИ ВО СКОПЈЕ, ТЕТОВО, БИТОЛА И КИЧЕВО ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

Жителите на Скопје, Тетово, Битола и Кичево кои ќе ги заменат печките на дрва со инвертер клими ќе добијат субвенции од Владата. Висината на субвенциј ...
ИЛЈАДНИЦИ СУРФЕРИ СО ЖИВ ШТИТ ГО БРАНЕА АВСТРАЛИСКИОТ ЗАЛИВ ОД ДУПЧЕЊА ЗА НАФТА И ГАС

ИЛЈАДНИЦИ СУРФЕРИ СО ЖИВ ШТИТ ГО БРАНЕА АВСТРАЛИСКИОТ ЗАЛИВ ОД ДУПЧЕЊА ЗА НАФТА И ГАС

„Веслањето“ е најсветиот сурферски ритуал, церемонија за помен во која оплакувачите се држат за раце и се молат во морето. Вчера, серферите завеслаа о ...
АМЕРИКА ЌЕ ЈА НАДМИНЕ РУСИЈА КАКО НАЈГОЛЕМ СВЕТСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА НАФТА НАЈДОЦНА ДО СЛЕДНАТА ГОДИНА

АМЕРИКА ЌЕ ЈА НАДМИНЕ РУСИЈА КАКО НАЈГОЛЕМ СВЕТСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА НАФТА НАЈДОЦНА ДО СЛЕДНАТА ГОДИНА

САД ќе ја надмине Русија како најголем производител на нафта во светот најдоцна до 2019 година, соопшти Меѓународната агенција за енергија (ИЕА). И ...
ЕКОЛОШКА ХАВАРИЈА ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕС, ИСТЕКЛА НАФТА

ЕКОЛОШКА ХАВАРИЈА ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕС, ИСТЕКЛА НАФТА

Големо количество нафта истекло од резервоарот на системот за греење на средното училиште „Коле Неделковски“ во Велес. Инцидентот, според директоро ...
МИЈАЛКОВ КУПИЛ СКЛАДИШТА ЗА НАФТА И БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, ОБЈАВИЈА ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПРАТЕНИЦИТЕ МАНЧЕВСКИ И НИКОЛОВСКИ

МИЈАЛКОВ КУПИЛ СКЛАДИШТА ЗА НАФТА И БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, ОБЈАВИЈА ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПРАТЕНИЦИТЕ МАНЧЕВСКИ И НИКОЛОВСКИ

Пратениците на СДСМ Дамјан Манчевски и Љупчо Николовски денеска од собраниската говорница рекоа дека додека се блокира Собранието, дел од раководствот ...
ДАМКАТА НЕ Е НАФТА, ТУКУ ГНИЈАТ РАСТЕНИЈАТА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

ДАМКАТА НЕ Е НАФТА, ТУКУ ГНИЈАТ РАСТЕНИЈАТА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Црната дамка што пред три дена се појави во плитките води на Охридското езеро на кејот во Охрид не е ниту нафта, ниту масло, туку остатоци од растениј ...
„МАКПЕТРОЛ“ ОСТАНА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА СКЛАДИРАЊЕ НАФТА

„МАКПЕТРОЛ“ ОСТАНА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА СКЛАДИРАЊЕ НАФТА

Скопје, 5 април, 2016 - (META) „Макпетрол АД“ – Скопје повеќе нема да складира сурова нафта, нафтени деривати, биогорива и горива за транспорт, затоа ...
1 218 / 18 НАПИСИ