Таг: награда

1 5 6 7 8 9 10 70 / 92 НАПИСИ
ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезента ...
НЕМА ДА БИДАМ ПОДОБАР АКТЕР ОД ШИШКОВ, НО ЌЕ СЕ ТРУДАМ ДА ГО ДОСТИГНАМ, ВЕЛИ БЛАГОЈА ЧОРЕВСКИ ЛАУРЕАТ НА ФЕСТИВАЛОТ „РИСТО ШИШКОВ“

НЕМА ДА БИДАМ ПОДОБАР АКТЕР ОД ШИШКОВ, НО ЌЕ СЕ ТРУДАМ ДА ГО ДОСТИГНАМ, ВЕЛИ БЛАГОЈА ЧОРЕВСКИ ЛАУРЕАТ НА ФЕСТИВАЛОТ „РИСТО ШИШКОВ“

Благоја Чоревски ја доби наградата за најдобро актерско остварување на Фестивалот посветен на актерската игра „Ристо Шишков“ во Струмица. Во конкуренц ...
„РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ НА БОЈАЏИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ ВО МОНТРЕАЛ

„РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ НА БОЈАЏИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ ВО МОНТРЕАЛ

Филмот „Ругање со Христос“, дебито на македонскиот режисер Јани Бојаџи, доби награда за иновативност на Филмскиот фестивал во Монтреал, Канада. На 42. ...
АНДРЕЈА ДАМЈАНОВ ДА ДОБИЕ ДОСТОИНСТВЕН СПОМЕНИК, ПОБАРА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ НА НЕГОВОТО ЧЕСТВУВАЊЕ ВО ВЕЛЕС

АНДРЕЈА ДАМЈАНОВ ДА ДОБИЕ ДОСТОИНСТВЕН СПОМЕНИК, ПОБАРА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ НА НЕГОВОТО ЧЕСТВУВАЊЕ ВО ВЕЛЕС

Андреја Дамјанов е маркантна и незаобиколна личност во Македонија од 19. век, протомајстор кој за 65-годишниот живот остави 10-тина цркви во Македониј ...
ДЕЦАТА ХЕРОИ КОИ СПАСИЈА ЖИВОТ ВО АВТОБУС НАГРАДЕНИ ОД ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНА ЦЕНТАР

ДЕЦАТА ХЕРОИ КОИ СПАСИЈА ЖИВОТ ВО АВТОБУС НАГРАДЕНИ ОД ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНА ЦЕНТАР

Седмооделенците од основното училиште „Кочо Рацин“ во скопската општина Центар, кои вчера спасија патник во автобус на ЈСП да не се задуши откако му с ...
„ШПАРКАСЕ БАНКА“ И ГОДИНАВА ЈА ПОДДРЖУВА НАГРАДАТА ЗА СОЦИЈАЛНО ПРЕТПРИЕМНИШТВО

„ШПАРКАСЕ БАНКА“ И ГОДИНАВА ЈА ПОДДРЖУВА НАГРАДАТА ЗА СОЦИЈАЛНО ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Сите млади кои имаат идеја за социјален бизнис можат да се пријават на конкурсот за годинашната Награда за социјално претприемништво „Social Impact Aw ...
НОВИНАРКАТА САШКА ЦВЕТКОВСКА ЈА ПРИМИ НАГРАДАТА „СИГНАЛ ЗА ЕВРОПА“ ВО ВИЕНА

НОВИНАРКАТА САШКА ЦВЕТКОВСКА ЈА ПРИМИ НАГРАДАТА „СИГНАЛ ЗА ЕВРОПА“ ВО ВИЕНА

Сашка Цветковска, новинарката од Истражувачката репортерска лабораторија, е добитник на годинашната награда „Сигнал за Европа“. Станува збор за наг ...
„ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА“ НАГРАДЕНА СО ЗЛАТНО ПРИЗНАНИЕ ОД „ПЕПСИ“

„ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА“ НАГРАДЕНА СО ЗЛАТНО ПРИЗНАНИЕ ОД „ПЕПСИ“

„Прилепска пиварница“ е годинашниот добитник на највисокото златно признание на PepsiCo Caleb Bradham Quality Excellence, со кое се наградуваат високи ...
МЕНЧЕ АТАНАСОВА-ТОЧИ ЈА ДОБИ НАГРАДАТА „НИКОЛА МЛАДЕНОВ“ ЗА ТЕКСТОВИТЕ ЗА ПАРАЛЕЛЕН УВОЗ НА ЛЕКОВИ

МЕНЧЕ АТАНАСОВА-ТОЧИ ЈА ДОБИ НАГРАДАТА „НИКОЛА МЛАДЕНОВ“ ЗА ТЕКСТОВИТЕ ЗА ПАРАЛЕЛЕН УВОЗ НА ЛЕКОВИ

Менче Атанасова-Точи е добитник на годинашната новинарска награда „Никола Младенов“, што ја доделува МИМ. Таа е наградена за серијалот текстови на ...
ПОНУДЕНА НАГРАДА ОД 25.000 ДОЛАРИ ЗА ИНФОРМАЦИЈА ЗА МЛАДАТА АКТЕРКА ОД МАКЕДОНИЈА КОЈА ИСЧЕЗНА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

ПОНУДЕНА НАГРАДА ОД 25.000 ДОЛАРИ ЗА ИНФОРМАЦИЈА ЗА МЛАДАТА АКТЕРКА ОД МАКЕДОНИЈА КОЈА ИСЧЕЗНА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Семејството на 25-годишна жена од Македонија, која се води како исчезната веќе две недели, понуди награда од 25.000 долари за информација што ќе помог ...
1 5 6 7 8 9 10 70 / 92 НАПИСИ