Таг: напад во Собраните

ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА ЗА ТЕПАЊЕТО И КРШЕЊЕТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ЕДЕН Е ВРАБОТЕН ВО УБК

ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА ЗА ТЕПАЊЕТО И КРШЕЊЕТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ЕДЕН Е ВРАБОТЕН ВО УБК

Министерството за внатрешни работи досега привело пет од вкупно 15 лица, учесници во крвавите настани во Собранието во четвртокот, за кои Скопското об ...
1 / 1 НАПИСИ