Таг: напаѓачи

ВО СУДОТ РАСПРАШАНИ БЕКИМ НЕЗИРИ И УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР, НО НЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ВО СУДОТ РАСПРАШАНИ БЕКИМ НЕЗИРИ И УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА РАДАРСКАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР, НО НЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осум лица за кои постои основано сомнение дека како соизв ...
БЕКИМ НЕЗИРИ ОД ДУИ ГИ ВНЕЛ БАНДИТИТЕ ВО РАДАРСКАТА СОБА, ОТВОРАЈЌИ ИМ СО СВОЈАТА КАРТИЧКА, ОД ВЕЧЕРВА МВР ЈА ЧУВА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

БЕКИМ НЕЗИРИ ОД ДУИ ГИ ВНЕЛ БАНДИТИТЕ ВО РАДАРСКАТА СОБА, ОТВОРАЈЌИ ИМ СО СВОЈАТА КАРТИЧКА, ОД ВЕЧЕРВА МВР ЈА ЧУВА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

МВР соопшти дека останува во зградата на владината компанија М-НАВ да ја обезбедува затоа што е загрозена безбедноста не само на контролорите на летањ ...
СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

Седум македонски државјани, од кои едно дете, се сместени во хотел во непосредна близина на манастирот во селото Бањска на северот на Косово, каде ден ...
КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

Безбедносните сили на Косово опколија најмалку 30 вооружени напаѓачи неколку часа откако еден полицаец беше застрелан, изјави премиерот на земјата. Ал ...
„КОМИТИ“ НА ПРОТЕСТЕН МАРШ ПОБАРАА ПРАВДА ЗА САЗДО КОЈ БЕШЕ ПРЕТEПАН ДО СМРТ ВО АВТОКОМАНДА

„КОМИТИ“ НА ПРОТЕСТЕН МАРШ ПОБАРАА ПРАВДА ЗА САЗДО КОЈ БЕШЕ ПРЕТEПАН ДО СМРТ ВО АВТОКОМАНДА

Навивачката група „Комити“ вечерва излегоа на протестен марш, барајќи како што рекоа правда за нивниот член Никола Саздовски-Саздо, кој беше претепан ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ТЕПАЧИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ТЕПАЧИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

МВР поднесе кривични пријави за уште петмина ученици во организираниот напад на Собранието на 27 април, од кои тројца ги нападнале пратениците на СДСМ ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА УБИ 84-ГОДИШЕН ПОП ВО ЦРКВА ВО ФРАНЦИЈА

ИСЛАМСКА ДРЖАВА УБИ 84-ГОДИШЕН ПОП ВО ЦРКВА ВО ФРАНЦИЈА

84-годишен свештеник е убиен, а уште 4 луѓе утринава беа земени заложници од двајца вооружени кои ја запоседнаа црквата во предградие на Руен, северна ...
ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ПУКААТ ВО МИНХЕН

ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ПУКААТ ВО МИНХЕН

Повеќемина загинаа и се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Германските медиуми известуваат дека има најмалку 10- ...
8 / 8 НАПИСИ