Таг: нарко-бос

МЕКСИКО ГО УАПСИ СИНОТ НА НАРКО БОСОТ ЕЛ ЧАПО ЕДЕН МЕСЕЦ ОТКАКО САД РАСПИШАА НАГРАДА ОД ПЕТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НЕГО

МЕКСИКО ГО УАПСИ СИНОТ НА НАРКО БОСОТ ЕЛ ЧАПО ЕДЕН МЕСЕЦ ОТКАКО САД РАСПИШАА НАГРАДА ОД ПЕТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА НЕГО

Тројца припадници на безбедносните сили загинаа во судирите во мексиканската сојузна држава Синалоа, кои избија по апсењето на синот на озлогласениот ...
УАПСЕН СИНОТ НА НАРКО БОСОТ ЕЛ ЧАПО, ВО НАСИЛСТВАТА ВО КУЛИЈАКАН ПУКАНО И НА АВИОН

УАПСЕН СИНОТ НА НАРКО БОСОТ ЕЛ ЧАПО, ВО НАСИЛСТВАТА ВО КУЛИЈАКАН ПУКАНО И НА АВИОН

Синот на озлогласениот мексикански нарко бос Ел Чапо е уапсен во Синалоа, додека во оваа сојузна држава избија насилства. Градоначалникот на Кулијакан ...
ЗА ГРАБЕЖОТ НА УНИ БАНКА ПРИВЕДЕНИ ПОЛИЦАЕЦ И НАРКОБОС КОЈ СВОЕВОЛНО ИЗЛЕГОЛ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

ЗА ГРАБЕЖОТ НА УНИ БАНКА ПРИВЕДЕНИ ПОЛИЦАЕЦ И НАРКОБОС КОЈ СВОЕВОЛНО ИЗЛЕГОЛ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Две лица, од кои еден полицаец од Сарај, но и неодамна фатен наркобос од Грчец со иницијали С.Б., кој требало да биде во куќен притвор, приведени се в ...
3 / 3 НАПИСИ