Таг: Насер Селмани

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ЗНМ ГО ПРЕДЛOЖИ ДОВЧЕРАШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НАСЕР СЕЛМАНИ ЗА ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА АВМУ

ЗНМ ГО ПРЕДЛOЖИ ДОВЧЕРАШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НАСЕР СЕЛМАНИ ЗА ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА АВМУ

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) го предложи својот долгогодишен претседател Насер Селмани за член во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни м ...
МЛАДЕН ЧАДИКОВСКИ Е НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА НОВИНАРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА

МЛАДЕН ЧАДИКОВСКИ Е НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА НОВИНАРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА

Младен Чадиковски е нов претседател на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ). Чадиковски, кој е главен и одговорен уредник на Телевизија 24, е и ...
ВМРО-ДПМНЕ ГИ БЛОКИРА РЕФОРМИТЕ ВО МЕДИУМИТЕ ЗА ДА СИ ГИ ЗАШТИТИ ПАРТИСКИТЕ ВОЈНИЦИ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЗНМ НАСЕР СЕЛМАНИ

ВМРО-ДПМНЕ ГИ БЛОКИРА РЕФОРМИТЕ ВО МЕДИУМИТЕ ЗА ДА СИ ГИ ЗАШТИТИ ПАРТИСКИТЕ ВОЈНИЦИ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЗНМ НАСЕР СЕЛМАНИ

Претседателот на Здружението на новинари Насер Селмани апелираше до опозициската ВМРО-ДПМНЕ да престане да го блокира донесувањето на измените и допол ...
ВЛАДАТА ГО ПОДДРЖА ПРОТЕСТОТ НА НОВИНАРИТЕ ПРОТИВ ВЛАДАТА

ВЛАДАТА ГО ПОДДРЖА ПРОТЕСТОТ НА НОВИНАРИТЕ ПРОТИВ ВЛАДАТА

Новинарите денеска протестираа пред Владата поради заканите и навредите упатени од високиот функционер на ДУИ Беќир Асани кон претседателот на Здружен ...
СИНДИКАТОТ НА НОВИНАРИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА ПО ЗАКАНИТЕ И НАВРЕДИТЕ НА АСАНИ УПАТЕНИ КОН СЕЛМАНИ

СИНДИКАТОТ НА НОВИНАРИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА ПО ЗАКАНИТЕ И НАВРЕДИТЕ НА АСАНИ УПАТЕНИ КОН СЕЛМАНИ

Претседателката на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници Тамара Чаусидис повика на протест утре напладне пред Влада поради навредите ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ПОКРЕНАТО НИТУ ЕДНО ОБВИНЕНИЕ ПРЕД СУДОВИТЕ ЗА НАСИЛСТВО ВРЗ НОВИНАРИТЕ, ОБЈАВИ ЗНМ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ПОКРЕНАТО НИТУ ЕДНО ОБВИНЕНИЕ ПРЕД СУДОВИТЕ ЗА НАСИЛСТВО ВРЗ НОВИНАРИТЕ, ОБЈАВИ ЗНМ

Лани во Македонија вкупно се регистрирани 18 напади на новинари, од кои 13 физички и вербални напади, додека другите се навреди, попречување во работа ...
БЕЗ ОМРАЗА

БЕЗ ОМРАЗА

1 Баш убаво што Никола Груевски им наредил на своите Илинден да го слават ден порано. И в година така нека го слават. Некако е многу поспокојно кога т ...
ЗА ИЗБРКАНИТЕ НОВИНАРИ ОД СОБРАНИЕТО МОЖНИ СЕ ИЗМЕНИ НА ЗАКОНИТЕ ПО ПРЕСУДАТА ОД СТРАЗБУР

ЗА ИЗБРКАНИТЕ НОВИНАРИ ОД СОБРАНИЕТО МОЖНИ СЕ ИЗМЕНИ НА ЗАКОНИТЕ ПО ПРЕСУДАТА ОД СТРАЗБУР

Годинашниот Ден на Европа, 9 мај, за Македонија носи револуционерни промени во однос на почитување на правото. На деветти мај станува конечна пресудат ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЕДНИОТ ОД НАПАЃАЧИТЕ НА НОВИНАРИТЕ НА „А1ОН“

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЕДНИОТ ОД НАПАЃАЧИТЕ НА НОВИНАРИТЕ НА „А1ОН“

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на прес-конференција во просториите на Здружението на новинари на Македонија соопшти дека СВР Скопје вчера п ...
ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИТЕ, МВР УШТЕ НЕ ФАТИЛО НИЕДЕН НАПАЃАЧ

ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИТЕ, МВР УШТЕ НЕ ФАТИЛО НИЕДЕН НАПАЃАЧ

Продолжуваат нападите врз новинарите. По нападот на новинарската екипа на порталот А1он во вторникот пред завршувањето на протестот  организиран од гр ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ