Таг: натпревар

ВЕЛОСИПЕДИСТ ОД БИТОЛА БЕЗ ДОВОЛНИ УСЛОВИ ЗА НАПРЕДЕН ТРЕНИНГ СТАНА ШАМПИОН ВО ГРЦИЈА

ВЕЛОСИПЕДИСТ ОД БИТОЛА БЕЗ ДОВОЛНИ УСЛОВИ ЗА НАПРЕДЕН ТРЕНИНГ СТАНА ШАМПИОН ВО ГРЦИЈА

Битолскиот велосипедист Јовче Даскаловски од клубот „Екстрим бајк тим Битола“ на Државниот шампионат во спуст во Грција успеа да победи во дисциплинат ...
ПОЛСКИ НАВИВАЧИ СЕ СТЕПАА МЕЃУСЕБЕ ВО КАФУЛЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВОРИЦА ПРИВЕДЕНИ

ПОЛСКИ НАВИВАЧИ СЕ СТЕПАА МЕЃУСЕБЕ ВО КАФУЛЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВОРИЦА ПРИВЕДЕНИ

Полски навивачи кои се дојдени во Скопје за утрешниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Полска, се степаа меѓусебе. Попладнево поголема група нави ...
Ѝ ПОНУДИВ ШПРИЦЕР НА МОНА ЛИЗА И ПОБЕДИВ, ВЕЛИ СТУДЕНТКАТА КОЈА ОСВОИ ПРИВАТНА ТУРА И НОЌ ВО ЛУВР

Ѝ ПОНУДИВ ШПРИЦЕР НА МОНА ЛИЗА И ПОБЕДИВ, ВЕЛИ СТУДЕНТКАТА КОЈА ОСВОИ ПРИВАТНА ТУРА И НОЌ ВО ЛУВР

Италијанско-канадската студентка на конзервација Даниела Молинари беше избрана од 180.000 учесници на натпреварот кој го организираа парискиот музеј Л ...
СТРУМИЧКИ СРЕДНОШКОЛЦИ СОБИРААТ ПАРИ ЗА ДА ЗАМИНАТ НА СВЕТСКИОТ НАТПРЕВАР ПО АНГЛИСКИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ЈЕИЛ ВО САД

СТРУМИЧКИ СРЕДНОШКОЛЦИ СОБИРААТ ПАРИ ЗА ДА ЗАМИНАТ НА СВЕТСКИОТ НАТПРЕВАР ПО АНГЛИСКИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ЈЕИЛ ВО САД

Средношколци и професори од струмичката гимназија бараат спонзорства по фирмите од југоистокот за да учествуваат на светскиот натпревар по англиски, к ...
ВО ГРАДОТ НА КЛАВИРИТЕ НИКОЈ НЕ ДАВА ПАРИ ЗА НАТПРЕВАРОТ ПО ПИЈАНО НА „ИНТЕРФЕСТ“

ВО ГРАДОТ НА КЛАВИРИТЕ НИКОЈ НЕ ДАВА ПАРИ ЗА НАТПРЕВАРОТ ПО ПИЈАНО НА „ИНТЕРФЕСТ“

Во Битола, позната како град на клавирите, каде во првата половина од минатиот век имало повеќе клавири отколку светилки, денес битолските бизнисмени ...
ФАНОВИТЕ НА ЏЕНОВА МОЛЧЕА 43 МИНУТИ НА МЕЧОТ СО ЕМПОЛИ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ НА УРНАТИОТ МОСТ

ФАНОВИТЕ НА ЏЕНОВА МОЛЧЕА 43 МИНУТИ НА МЕЧОТ СО ЕМПОЛИ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ НА УРНАТИОТ МОСТ

Фановите на Џенова ги проследија првите 43 минути од вчерашниот првенствен натпревар со Емполи во тишина, во знак на почит кон жртвите на уривањето на ...
ОХРИД И ДЕБРЦА ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ КОЈ ПРАВИ ПОУБАВО ЃОМЛЕЗЕ

ОХРИД И ДЕБРЦА ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ КОЈ ПРАВИ ПОУБАВО ЃОМЛЕЗЕ

Охрид и селото Годивје во Дебрца летово ќе се натпреваруаат кој ќе направи поубаво ѓомлезе и кој ќе привлече повеќе натпреварувачки и посетители. В не ...
7 / 7 НАПИСИ