Таг: националисти

ЕЈУП ГОНСАЛЕС

ЕЈУП ГОНСАЛЕС

1 И сега што правиме? Што ли ќе прават со омразата балканските националисти откако еве,  Договорот од Преспа помина и во Парламентот на Грција? Еј, чо ...
ВЛАДЕЈАЧКАТА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ШВЕДСКА, ЕКСТРЕМНАТА НАЦИОНАЛИСТИЧКА ДЕСНИЦА Е ТРЕТА 

ВЛАДЕЈАЧКАТА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ШВЕДСКА, ЕКСТРЕМНАТА НАЦИОНАЛИСТИЧКА ДЕСНИЦА Е ТРЕТА 

Двата главни политички болка се речиси изедначени на парламентарните избори во Шведска, а најголем напредок во однос на претходните избори има антиими ...
СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ХОСПИТАЛИЗИРАН ПО НАПАДОТ ОД ГРУПА НАЦИОНАЛИСТИ

СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ХОСПИТАЛИЗИРАН ПО НАПАДОТ ОД ГРУПА НАЦИОНАЛИСТИ

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис вчера беше претепан од националисти за време на комеморацијата на Грците кои загинаа во борбата против Турците ...
3 / 3 НАПИСИ