Таг: Национална опера и балет (НОБ)

РАСПРОДАДЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ПРЕТСТАВА ШТО ТРАЕ 10 ЧАСА, МОТ ПОЧНУВА В ПЕТОК

РАСПРОДАДЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ПРЕТСТАВА ШТО ТРАЕ 10 ЧАСА, МОТ ПОЧНУВА В ПЕТОК

Дваесет и еден настан ќе има на 44. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе се одржува од 13 до 21 септември во Младинскиот културен центар (МКЦ) ...
40. СКОПСКО ЛЕТО ПОЧНУВА СО ОПЕРСКИ КОНЦЕРТ НА ПЛАТОТО ПРЕД НОБ

40. СКОПСКО ЛЕТО ПОЧНУВА СО ОПЕРСКИ КОНЦЕРТ НА ПЛАТОТО ПРЕД НОБ

На платото пред Националната опера и балет (НОБ), вечерва во 21:30 часот, со оперски гала-концерт ќе почне 40. издание на Скопско лето. Под диригенств ...
МАЈСКИТЕ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ И ЗАТВОРАТ СО „АИДА“

МАЈСКИТЕ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ И ЗАТВОРАТ СО „АИДА“

Вердиевата опера „Аида“ годинава за првпат ќе ги отвори и затвори Мајските оперски вечери, кои по 47. пат ќе почнат вечерва во 20 часот во Националнат ...
3 / 3 НАПИСИ