Таг: навивачки

ИРАНКИТЕ ПО 40 ГОДИНИ ПРВПАТ ГЛЕДАА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР НА СТАДИОН

ИРАНКИТЕ ПО 40 ГОДИНИ ПРВПАТ ГЛЕДАА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР НА СТАДИОН

За првпат од Исламската револуција во 1979 година, на Иранките им беше дозволено да гледаат фудбалски натпревар од трибини. Повеќе од 4.500 жени до ...
ФИФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ТВ-КУЌИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПОКАЖУВААТ ЗГОДНИ НАВИВАЧКИ

ФИФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ТВ-КУЌИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПОКАЖУВААТ ЗГОДНИ НАВИВАЧКИ

Меѓународните медиумски куќи добија предупредување да престанат да се фокусираат на згодни и атрактивни девојки на трибините за време на натпреварите ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ ИСПРАТИ „АРМИЈА ОД 230 УБАВИЦИ“ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ ИСПРАТИ „АРМИЈА ОД 230 УБАВИЦИ“ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

Северна Кореја договори со Јужна Кореја да испрати голема делегација на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, но таа нема да вклучува само ...
3 / 3 НАПИСИ