Таг: Никос Коѕиас

1 214 / 14 НАПИСИ
ФАЈНЕНШЕЛ ТАЈМС ГО СМЕНИ НАСЛОВОТ – МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ГО МЕНУВА ИМЕТО ЗА НАТО

ФАЈНЕНШЕЛ ТАЈМС ГО СМЕНИ НАСЛОВОТ – МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ГО МЕНУВА ИМЕТО ЗА НАТО

Угледниот британски весник „Фајненшел тајмс“ кој утрово се појави со анализа со наслов „Македонија прелага промена на името во обид да му се приклучи ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
МЕ РАДУВА ШТО ГРЦИЈА Ѝ ПОДАВА РАКА НА МАКЕДОНИЈА, ИЗЈАВИ ХОЈТ ЈИ

МЕ РАДУВА ШТО ГРЦИЈА Ѝ ПОДАВА РАКА НА МАКЕДОНИЈА, ИЗЈАВИ ХОЈТ ЈИ

„Очекуваме од новата влада да биде партнер со меѓународната заедница, со Европската Унија и со САД, со земји – долгогодишни партнери на Македонија, во ...
КОЅИАС БАРА ДОБРИ, А НЕ ГНИЛИ КОМПРОМИСИ ЗА ИМЕТО

КОЅИАС БАРА ДОБРИ, А НЕ ГНИЛИ КОМПРОМИСИ ЗА ИМЕТО

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција Никола Попоски и Никос Коѕиас, денеска во Скопје разговараа за мерките за градење доверба и ...
1 214 / 14 НАПИСИ