Таг: Нова година

1 2 3 9 10 / 88 НАПИСИ
КУЌАРКИТЕ ОД НОВА ГОДИНА ПАК ВРАТЕНИ НА ПЛОШТАД, ГРАД СКОПЈЕ НЕ КАЖУВА ЗОШТО

КУЌАРКИТЕ ОД НОВА ГОДИНА ПАК ВРАТЕНИ НА ПЛОШТАД, ГРАД СКОПЈЕ НЕ КАЖУВА ЗОШТО

Пак се вратени новогодишните куќарки на Плоштад Македонија. Денеска камиони од јавните претпријатија на Град Скопје ги поставуваа куќарките на плочник ...
ГРАД СКОПЈЕ ГИ ТРГНА НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ ОД ПЛОШТАДОТ

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ТРГНА НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ ОД ПЛОШТАДОТ

Град Скопје вчера ги тргна новогодишните куќарки од Плоштад Македонија. Екипи од јавните претпријатија на Град Скопје со камиони вчера попладне почнаа ...
НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ НА АРСОВСКА УШТЕ СТОЈАТ НА ПЛОШТАД

НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ НА АРСОВСКА УШТЕ СТОЈАТ НА ПЛОШТАД

Новогодишните куќарки кои Град Скопје ги стави на Плоштадот Македонија во декември пред Нова година уште стојат. Тие се празни, заклучени и не се кори ...
ПРАТЕНИК ОД ПАРТИЈАТА НА МЕЛОНИ ПОД ИСТРАГА ОТКАКО ОД НЕГОВ ПИШТОЛ БИЛО РАНЕТО ЕДНО ЛИЦЕ ЗА НОВА ГОДИНА

ПРАТЕНИК ОД ПАРТИЈАТА НА МЕЛОНИ ПОД ИСТРАГА ОТКАКО ОД НЕГОВ ПИШТОЛ БИЛО РАНЕТО ЕДНО ЛИЦЕ ЗА НОВА ГОДИНА

Италијанските обвинители покренаа истрага против пратеник од редовите на партијата на премиерката Џорџа Мелони, откако со истрел од негов пиштол полес ...
ЕДНА ЖЕНА СЛУЧАЈНО ЗАСТРЕЛАНА И НАД 270 ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ И КУРШУМИ ЗА НОВА ГОДИНА ВО ИТАЛИЈА, НАЈМНОГУ ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ

ЕДНА ЖЕНА СЛУЧАЈНО ЗАСТРЕЛАНА И НАД 270 ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ И КУРШУМИ ЗА НОВА ГОДИНА ВО ИТАЛИЈА, НАЈМНОГУ ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ

Вкупно 274 луѓе биле повредени во Италија за дочекот на Новата година, од кои 12 од огнено оружје, а 262 од огномети. Од повредените, 49 биле хоспитал ...
ОХРИД ПОЛН СО ГОСТИ, ТЕРАСИТЕ НА ОТВОРЕНО ИСПОЛНЕТИ ДО ПОСЛЕДНО МЕСТО КАКО ВО ЛЕТО

ОХРИД ПОЛН СО ГОСТИ, ТЕРАСИТЕ НА ОТВОРЕНО ИСПОЛНЕТИ ДО ПОСЛЕДНО МЕСТО КАКО ВО ЛЕТО

Бројни туристи претежно од Србија, Бугарија и Грција, но и домашни посетители го наполнија Охрид за новогодишните празници. Гостите ги наполнија терас ...
ТУРИСТИ БУКИРАЛЕ ЛАЖНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА ПРЕЧЕКОТ НА НОВА ГОДИНА ВО САРАЕВО, ГРАДОТ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ИМ ПОМОГНЕ НА СИТЕ ИЗМАМЕНИ

ТУРИСТИ БУКИРАЛЕ ЛАЖНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА ПРЕЧЕКОТ НА НОВА ГОДИНА ВО САРАЕВО, ГРАДОТ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ИМ ПОМОГНЕ НА СИТЕ ИЗМАМЕНИ

Градоначалничката на Сараево, Бењамина Кариќ, изјави дека градот ќе им обезбеди сместување на сите туристи кои биле измамени кога резервирале сместува ...
ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ЦЕЛ ДЕН ПРОВЕРУВА ДАЛИ ДАНЕЛА ЗАКОНСКИ ГО УКРАСИ СКОПЈЕ, ТАА СЕ СЛИКАШЕ КАКО ИГРА ШАХ СО ДЕДО МРАЗ

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ЦЕЛ ДЕН ПРОВЕРУВА ДАЛИ ДАНЕЛА ЗАКОНСКИ ГО УКРАСИ СКОПЈЕ, ТАА СЕ СЛИКАШЕ КАКО ИГРА ШАХ СО ДЕДО МРАЗ

Финансиската полиција денеска влезе во Град Скопје за да провери како градоначалничката Данела Арсовска одбрала фирма која ќе го краси градот и ќе орг ...
ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА В ПОНЕДЕЛНИК ВЛЕГУВА ВО ГРАД СКОПЈЕ ДА ПРОВЕРИ КОЛКУ И КАКО ДАНЕЛА ПОТРОШИЛА ЗА УКРАСУВАЊЕТО

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА В ПОНЕДЕЛНИК ВЛЕГУВА ВО ГРАД СКОПЈЕ ДА ПРОВЕРИ КОЛКУ И КАКО ДАНЕЛА ПОТРОШИЛА ЗА УКРАСУВАЊЕТО

Финансиската полиција в понеделник влегува во Град Скопје за да провери колку и како се потрошени пари од градскиот буџет за новогодишното украсување ...
ДАНЕЛА ВЕЛИ ДЕКА ИМА ЈАВЕН ПОВИК ЗА УКРАСУВАЊЕТО ОД 30.000 ЕВРА, АМА НЕ ГО ПОКАЖУВА

ДАНЕЛА ВЕЛИ ДЕКА ИМА ЈАВЕН ПОВИК ЗА УКРАСУВАЊЕТО ОД 30.000 ЕВРА, АМА НЕ ГО ПОКАЖУВА

Градоначалничката Данела Арсовска вели дека распишала јавен повик за новогодишното украсување од 30.000 евра, ама не го покажува. Откако САКАМДАКАЖАМ. ...
1 2 3 9 10 / 88 НАПИСИ