Таг: новинари

1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ
НОВИНАРИТЕ МОЖЕ НА СЕДНИЦА, КАМЕРИТЕ НАДВОР, ОДЛУЧИ НА КОЛЕГИУМ СУДСКИОТ СОВЕТ ПОД РАКОВОДСТВО НА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ САШКО ГЕОРГИЕВ

НОВИНАРИТЕ МОЖЕ НА СЕДНИЦА, КАМЕРИТЕ НАДВОР, ОДЛУЧИ НА КОЛЕГИУМ СУДСКИОТ СОВЕТ ПОД РАКОВОДСТВО НА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ САШКО ГЕОРГИЕВ

Нема услови да останат камерите во салата на Судскиот совет, нека излезат надвор, кажа новиот претседател на Судскиот совет Сашко Георгиев, на денешна ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
ГАЗДАТА НА ГЕРМАНСКИТЕ ВЕСНИЦИ „БИЛД“ И „ВЕЛТ“ НАЈАВИ ОТКАЗИ ЗАШТО ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ЌЕ ГИ ЗАМЕНИ НОВИНАРИТЕ

ГАЗДАТА НА ГЕРМАНСКИТЕ ВЕСНИЦИ „БИЛД“ И „ВЕЛТ“ НАЈАВИ ОТКАЗИ ЗАШТО ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ЌЕ ГИ ЗАМЕНИ НОВИНАРИТЕ

Новинарите се во опасност да бидат заменети со системи за вештачка интелигенција, изјави извршниот директор на германската медиумска група „Аксел Шпри ...
КАЗНИ ЗАТВОР И ДО 5 ГОДИНИ ЗА НАПАД НА НОВИНАРИ И МЕДИУМСКИ РАБОТНИЦИ, ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА СТАПИ ВО СИЛА

КАЗНИ ЗАТВОР И ДО 5 ГОДИНИ ЗА НАПАД НА НОВИНАРИ И МЕДИУМСКИ РАБОТНИЦИ, ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА СТАПИ ВО СИЛА

Стапија во сила измените на Кривичниот законик за поголема заштита на новинарите и медиумските работници. Со актот, изгласан на 13 февруари во Собрани ...
„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работ ...
РЕКОРДЕН БРОЈ ОД 533 НОВИНАРИ СЕ УАПСЕНИ ВО 2022, ОБЈАВИ РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

РЕКОРДЕН БРОЈ ОД 533 НОВИНАРИ СЕ УАПСЕНИ ВО 2022, ОБЈАВИ РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

Рекорден број на вкупно 533 новинари во моментов се в затвор ширум светот, според годишниот преглед на насилство и злоупотреби врз новинари објавен од ...
ШЕФОТ НА ГРЧКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИСЛУШУВАЊЕ НА НОВИНАР И НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИОНАТА ПАСОК

ШЕФОТ НА ГРЧКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИСЛУШУВАЊЕ НА НОВИНАР И НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИОНАТА ПАСОК

Шефот на грчката Национална разузнавачка служба вчера поднесе оставка, наведувајќи ги „превидите во процесот на законски инспекции“ како причина во не ...
ИВАН БОЈАЏИСКИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ЗА 60 ГОДИНИ НОВИНАРСКА РАБОТА

ИВАН БОЈАЏИСКИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ЗА 60 ГОДИНИ НОВИНАРСКА РАБОТА

Регионалното здружение на новинарите „Исток“ во Берово ги прогласи најдобрите од регионот во сите области на општественото живеење во 2021 година. При ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЕ ИЗВИНИ ШТО 7 МЕСЕЦИ НЕ КОМУНИЦИРАШЕ СО НОВИНАРИТЕ, РЕЧЕ ВО ИДНИНА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА И ТРАНСПАРЕНТНА

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЕ ИЗВИНИ ШТО 7 МЕСЕЦИ НЕ КОМУНИЦИРАШЕ СО НОВИНАРИТЕ, РЕЧЕ ВО ИДНИНА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА И ТРАНСПАРЕНТНА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска денеска се извини затоа што изминатите 7 месеци немаше комуникација со медиумите, не одговараше на повицит ...
ЕМИЛИЈА И МАРТА

ЕМИЛИЈА И МАРТА

Не знаеш кој е поненормален. Дали Бугарите што бараат од Македонците да им докажат дека постојат, или Македонците што влегуваат во процес на докажувањ ...
1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ