Таг: ново мнозинство

АЛТЕРНАТИВА ГО ЗЕМА ЗДРАВСТВОТО, ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО И РЕСОР ЗА ДИЈАСПОРАТА, А ЌЕ РАКОВОДИ И СО МЕПСО, ГАШИ Е НАЈГОРД НА ДОГОВОРЕНИТЕ ОБРАЗОВНИ РЕФОРМИ

АЛТЕРНАТИВА ГО ЗЕМА ЗДРАВСТВОТО, ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО И РЕСОР ЗА ДИЈАСПОРАТА, А ЌЕ РАКОВОДИ И СО МЕПСО, ГАШИ Е НАЈГОРД НА ДОГОВОРЕНИТЕ ОБРАЗОВНИ РЕФОРМИ

Читајќи 9 точки кои ги договориле со СДСМ и со ДУИ како основа на новата владина програма, меѓу кои е и точка струјата да не поскапи повеќе од 20 отст ...
СО НОВО МНОЗИНСТВО СО ПРАТЕНИЦИТЕ ОД БЕСА, ВМРО-ДПМНЕ ВЕЧЕРВА ПИШУВА БАРАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

СО НОВО МНОЗИНСТВО СО ПРАТЕНИЦИТЕ ОД БЕСА, ВМРО-ДПМНЕ ВЕЧЕРВА ПИШУВА БАРАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

ВМРО-ДПМНЕ уште вечерва пишува Барање за доверба на Владарта откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави на Фејсбук страната дека има ново ...
ИМАМЕ НОВО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ИМАМЕ НОВО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред малку објави дека има ново парламентарно мнозинство, објавувајќи фотографија на Фејсбук заедно со негови ...
ОТКАКО ЗАЕВ ЌЕ ЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКАТА ВО СОБРАНИЕ, ПЕНДАРОВСКИ ИМА РОК ОД 10 ДЕНА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА НОВА ВЛАДА

ОТКАКО ЗАЕВ ЌЕ ЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКАТА ВО СОБРАНИЕ, ПЕНДАРОВСКИ ИМА РОК ОД 10 ДЕНА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА НОВА ВЛАДА

По оставката на премиерот Зоран Заев од претседателската функција во Владата и во СДСМ што ја даде ноќеска по поразот на локалните избори, непознато е ...
И ДА НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ, ИМА ОПЦИЈА ЗА НОВО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ АПАСИЕВ

И ДА НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ, ИМА ОПЦИЈА ЗА НОВО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ АПАСИЕВ

Лидерот на Левица Димитар Апасиев кажа дека кај граѓаните има проопозициско расположение и дека тоа води кон предвремени парламентарни избори, но и да ...
МНОЗИНСТВОТО ГИ СПРЕМА ГАРАНЦИИТЕ ЗА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ

МНОЗИНСТВОТО ГИ СПРЕМА ГАРАНЦИИТЕ ЗА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ

Парламентарно мнозинство предводено од лидерот на СДСМ Зоран Заев спрема во која форма ќе бидат гаранциите што ќе му ги дадат на претседателот на држа ...
НОВАТА ВЛАДА ДА СЕ ФОРМИРА ШТО ПОСКОРО, ПОРАЧА КАРЕН ПИРС, ПОЛИТИЧКИ ДИРЕКТОР ВО БРИТАНСКОТО МНР

НОВАТА ВЛАДА ДА СЕ ФОРМИРА ШТО ПОСКОРО, ПОРАЧА КАРЕН ПИРС, ПОЛИТИЧКИ ДИРЕКТОР ВО БРИТАНСКОТО МНР

Нова влада да се формира што поскоро, да се почитуваат демократските процеси и да се соработува со опозицијата е пораката на Карен Пирс, политички дир ...
МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

СДСМ од претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски ќе  побара на гласање да го стави предлогот Собранието континуирано да заседава се д ...
8 / 8 НАПИСИ