Таг: ОБСЕ

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ОРГАНИЗИРАЈТЕ ДОБРИ ИЗБОРИ И ПОДОБРО СУДСТВО И ВО МАЈ МОЖЕ ДА ИМА ДОБРИ ВЕСТИ, РЕЧЕ ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ

ОРГАНИЗИРАЈТЕ ДОБРИ ИЗБОРИ И ПОДОБРО СУДСТВО И ВО МАЈ МОЖЕ ДА ИМА ДОБРИ ВЕСТИ, РЕЧЕ ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ

Земјата да организира добри избори за да продолжи да добива добри извештаи, да води поуспешна борба со корупцијата и подобро судство и до мај може да ...
ПОЛОВИНА ОД ЖЕНИТЕ ВО ЗЕМЈАВА СМЕТААТ ДЕКА ДОМАШНОТО НАСИЛСТВО Е ПРИВАТНА РАБОТА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈОТ НА ОБСЕ

ПОЛОВИНА ОД ЖЕНИТЕ ВО ЗЕМЈАВА СМЕТААТ ДЕКА ДОМАШНОТО НАСИЛСТВО Е ПРИВАТНА РАБОТА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈОТ НА ОБСЕ

Само два отсто од жените кои се соочиле со насилство од својот моментален партнер инцидентот го пријавиле во полиција, покажува истражувањето на ОБСЕ ...
ДИПЛОМАТИТЕ НА ЕУ, ОБСЕ И УНИЦЕФ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ ИЗБЕГНУВААТ ХОТЕЛИ ШТО НЕМААТ ПРИСТАП ЗА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

ДИПЛОМАТИТЕ НА ЕУ, ОБСЕ И УНИЦЕФ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ ИЗБЕГНУВААТ ХОТЕЛИ ШТО НЕМААТ ПРИСТАП ЗА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Мисиите на ЕУ и ОБСЕ и канцеларијата на УНИЦЕФ во земјава нема да организираат и одржуваат настани во хотели кои немаат целосен пристап за лица со поп ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ВЕЛИ ДЕКА СУДОВИТЕ ГИ РАЗВЛЕКУВААТ САМО СУДЕЊАТА ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

КАТИЦА ЈАНЕВА ВЕЛИ ДЕКА СУДОВИТЕ ГИ РАЗВЛЕКУВААТ САМО СУДЕЊАТА ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Како може за судењето за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 во Основниот суд Скопје 1 да се закажат 55 рочишта однапред, а за толку о ...
НА НОВИНАРСКИ СОБИР ВО СТРУГА, ОБСЕ ГО ОСУДИ РАНУВАЊЕТО НА ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ

НА НОВИНАРСКИ СОБИР ВО СТРУГА, ОБСЕ ГО ОСУДИ РАНУВАЊЕТО НА ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ

Конференцијата за медиуми во Југоисточна Европа на ОБСЕ  што се одржува во Струга усвои Декларација со која го осуди нападот на црногорската новинарка ...
ПРОМОВИРАН РЕЧНИК ЗА ИЗУЧУВАЊЕ МАКЕДОНСКИ И АЛБАНСКИ ЈАЗИК

ПРОМОВИРАН РЕЧНИК ЗА ИЗУЧУВАЊЕ МАКЕДОНСКИ И АЛБАНСКИ ЈАЗИК

За полесно изучување на македонскиот и албанскиот јазик, денеска беше промовиран речник на македонско-албански и албанско-македонски јазик. Двонасо ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СЕ ПОЖАЛИ НА ОБСЕ ДЕКА НЕМА ПАРИ ЗА МОНИТОРИНГ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СЕ ПОЖАЛИ НА ОБСЕ ДЕКА НЕМА ПАРИ ЗА МОНИТОРИНГ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Народниот правобранител Иџет Мемети на денешната средба со претставници на мисијата на ОБСЕ во Скопје, изјави дека поради недостаток на кадар доведено ...
„ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА СОБРАНИЕТО“ Е ДЕФИНИЦИЈАТА НА САД, ЕУ, НАТО И ОБСЕ

„ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА СОБРАНИЕТО“ Е ДЕФИНИЦИЈАТА НА САД, ЕУ, НАТО И ОБСЕ

Делегацијата на ЕУ во Скопје, американската амбасада, мисијата на ОБСЕ и канцеларијата на НАТО во заедничка изјава најостро го осудија, како што навед ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ОБСЕ НА ПОПОСКИ МУ ЈА ПОВТОРИЈА РАЗОЧАРАНОСТА ОД ИВАНОВ

АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ОБСЕ НА ПОПОСКИ МУ ЈА ПОВТОРИЈА РАЗОЧАРАНОСТА ОД ИВАНОВ

Американската амбасадорка во ОБСЕ Кејт Брнс денеска му повтори на министерот за надворешни работи Никола Попоски дека САД се разочарани од одлуката на ...
САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД  ЃОРГЕ ИВАНОВ, А ОД СОСЕДИТЕ ПОБАРАА ВОЗДРЖАНОСТ

САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ЃОРГЕ ИВАНОВ, А ОД СОСЕДИТЕ ПОБАРАА ВОЗДРЖАНОСТ

Соединитете Американски Држави како стратешки партнер и пријател на Македонија побараа од претседателот Ѓорге Иванов да ја преиспита својата одлука да ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ