Таг: обвинение

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
КРИВИЧНИОТ СУД ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“, НЕМА ПРЕЧКА ДА СЕ ЕКСТРАДИРААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

КРИВИЧНИОТ СУД ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“, НЕМА ПРЕЧКА ДА СЕ ЕКСТРАДИРААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението за предметот „Тврдина“ на Специјалното јавн обвинителство (СЈО), со кое кривично се гонат уапсените во С ...
ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ЗА СЛУЧАЈОТ „ТРИСТА“ ПРИФАТЕНО, КРИВИЧНИОТ СУД ТРЕБА ДА ЗАКАЖЕ СУДЕЊЕ

ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ЗА СЛУЧАЈОТ „ТРИСТА“ ПРИФАТЕНО, КРИВИЧНИОТ СУД ТРЕБА ДА ЗАКАЖЕ СУДЕЊЕ

Обвинението против поранешниот помошник-министер за јавни набавки во МВР Ѓоко Поповски за злоупотреба при набавки на полициски возила, е првото од 17- ...
СЕ КААМ ШТО СЕ СЛУЧИ ВАКОВ НАСТАН, РЕЧЕ БОБАН ИЛИЌ, ОБВИНЕТ ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕ НА 4-ГОДИШНИОТ АЛМИР

СЕ КААМ ШТО СЕ СЛУЧИ ВАКОВ НАСТАН, РЕЧЕ БОБАН ИЛИЌ, ОБВИНЕТ ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕ НА 4-ГОДИШНИОТ АЛМИР

Бобан Илиќ, обвинет за убиството со умисла на четиригодишниот Алмир Алиу пред Здравствениот дом во Куманово, денеска во своја одбрана пред судскиот со ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ОДЛОЖЕНО ПО ИЗБОРИТЕ, АДВОКАТОТ НА ЈАНАКИЕСКИ БИЛ ЗАФАТЕН

СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ОДЛОЖЕНО ПО ИЗБОРИТЕ, АДВОКАТОТ НА ЈАНАКИЕСКИ БИЛ ЗАФАТЕН

Адвокатот Никола Додевски, бранител на второобвинетиот Миле Јанакиески во предметот за насилство во општина Центар, го известил Основниот суд Скопје 1 ...
ДВЕ ФИРМИ

ДВЕ ФИРМИ

1 Две тектонски пореметувања нè зафатија оваа недела. Прво, Скопје го стресоа неколку сериозно јаки земјотреси. А потоа, пристигнаа и првите две обвин ...
СЈО ГИ ОТФРЛИ ЖАЛБИТЕ ЗА „ШПИОН“, НО ПОБАРА НАМАЛУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

СЈО ГИ ОТФРЛИ ЖАЛБИТЕ ЗА „ШПИОН“, НО ПОБАРА НАМАЛУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

Шок за 18-темина осудени во случајот „Шпион“ на јавната седница во Апелациониот суд Скопје 2, на вториот ден од нејзиното одржување, оти застапникот н ...
СЈО ДЕНЕС СО „ШПИОН“ ПРВПАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

СЈО ДЕНЕС СО „ШПИОН“ ПРВПАТ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

Во Апелациониот суд Скопје утрово почнува судскиот процес по жалба на 18-темина обвинети и осудени од случајот „Шпиoн“, за кривични дела шпионажа, зло ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ