Таг: обвинение

1 3 4 5 6 50 / 59 НАПИСИ
ОБВИНЕНИЕ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ ДО КРАЈОТ МАЈ, ВО ТЕК Е РАСПИТОТ НА ОБВИНЕТИТЕ, КАЖА РУСКОСКА

ОБВИНЕНИЕ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ ДО КРАЈОТ МАЈ, ВО ТЕК Е РАСПИТОТ НА ОБВИНЕТИТЕ, КАЖА РУСКОСКА

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускока најави дека обвинението за организаторите на нападот во Собранието на 27 ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА НОВИНАРОТ МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА И КСЕНОФОБИЈА

ОБВИНЕНИЕ ЗА НОВИНАРОТ МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА И КСЕНОФОБИЈА

Основното јавно обвинителство (ОЈО) поднесе обвинение против новинарот Миленко Неделковски за ширење расистички и ксенофобичен материјал, по пожарите ...
НА НИКОЛА САЗДОВСКИ МУ ПОБАРАЛЕ ЛИЧНА КАРТА, ПА ГО ПРЕТЕПАЛЕ ДО СМРТ, СТОИ ВО ОБВИНЕНИЕТО ЗА УБИСТВОТО ВО АВТОКОМАНДА

НА НИКОЛА САЗДОВСКИ МУ ПОБАРАЛЕ ЛИЧНА КАРТА, ПА ГО ПРЕТЕПАЛЕ ДО СМРТ, СТОИ ВО ОБВИНЕНИЕТО ЗА УБИСТВОТО ВО АВТОКОМАНДА

Скопското јавно обвинителство денеска поднесе обвинение против двете притворени лица за убиството на свиреп начин припадникот на навивачката група „Ко ...
НЕМАВМЕ НАМЕРА НИКОГО ДА ПОВРЕДИМЕ, РЕКОА ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ И ВАСИЛЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

НЕМАВМЕ НАМЕРА НИКОГО ДА ПОВРЕДИМЕ, РЕКОА ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ И ВАСИЛЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Ниту едно дејство што сме го направиле не сме го направиле со умисла, а не дај боже таа умисла да биде да го загрозиме уставниот поредок и да повредим ...
ПРАЗНИ ЗБОРОВИ СЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗАЕВ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ПРАЗНИ ЗБОРОВИ СЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗАЕВ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Не би можел да се погледнам во огледало ако тој ден не се приклучев на масата од илјадници бранители на уставниот поредок на Република Македонија, му ...
ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Обвинителството за организиран криминал нема ниеден доказ за тоа кој го организирал нападот на Собранието на 27 април лани, потврдуваат за САКАМДАКАЖА ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ 12 ЛИЦА ЗА СМРТТА НА ТАМАРА ОТИ ГО ПОСЛУШАЛЕ МИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ 12 ЛИЦА ЗА СМРТТА НА ТАМАРА ОТИ ГО ПОСЛУШАЛЕ МИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против 12 лица за несовесно работење во случајот со лекување на 9-годишната Тамара Димовска од ...
КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

1 Утната е темата на дискусијата за прогресивниот данок. Не затоа што тоа не го знаевме, бидејќи беше во изборната програма на СДСМ. Туку затоа што ди ...
ГУВЕРНЕРОТ НА МИСУРИ ПРИТВОРЕН ЗАШТО ШИРЕЛ ФОТОГРАФИИ ОД СВОЈА ГОЛА ЉУБОВНИЦА

ГУВЕРНЕРОТ НА МИСУРИ ПРИТВОРЕН ЗАШТО ШИРЕЛ ФОТОГРАФИИ ОД СВОЈА ГОЛА ЉУБОВНИЦА

Гувернерот на Мисури бил приведен под обвинение дека ширел приватни фотографии од својата љубовница, на коишто таа е врзана и делумно гола, објавија л ...
ФБИ ОБВИНИ 13-МИНА РУСИ ЗА МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД ВО 2016

ФБИ ОБВИНИ 13-МИНА РУСИ ЗА МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД ВО 2016

Тринаесет Руси се обвинети за мешање во изборите на САД во 2016, во клучната разврска во истрагата на ФБИ. Тројца од нив се обвинети за заговор за изв ...
1 3 4 5 6 50 / 59 НАПИСИ