Таг: обвинителство

1 13 14 15149 / 149 НАПИСИ
РАСТЕ БРОЈОТ НА ШАРЕНИ ПОВИКАНИ НА РАСПИТ ВО БИТОЛА

РАСТЕ БРОЈОТ НА ШАРЕНИ ПОВИКАНИ НА РАСПИТ ВО БИТОЛА

Додека низ градот во тек се предновогодишните славења и забави, во битолското обвинителство продолжуваат распитите на учесниците во Шарената револуциј ...
ВО КУМАНОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОДНЕСЕНА АНОНИМНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ

ВО КУМАНОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОДНЕСЕНА АНОНИМНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ

Основното јавно обвинителство во Куманово побарало да се изврши информативен разговор со високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, откако добило анонимна приј ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ДОБИ ВИДЕОТО ОД ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, СЕ РАСВЕТЛУВА ДАЛИ ИМАЛО ИЗБОРЕН ПОТКУП

Oбвинителството го доби видеозаписот од зградата на Општина Кавадарци каде наводно е извршено кривично дело, одговори за САКАМДАКАЖАМ.МК Службата за о ...
ЗАСТРЕЛАНИОТ ПАДНАЛ ПРЕД ВРАТАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ОБДУКЦИЈАТА

ЗАСТРЕЛАНИОТ ПАДНАЛ ПРЕД ВРАТАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ОБДУКЦИЈАТА

К.Т.(55) од Куманово е човекот кој утринава е пронајден мртов во зграда на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово. Според информации од обви ...
ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

Професори и асистенти од Економскиот факултет во Скопје осомничени за примање поткуп и злоупотреба на службената положба и овластувањата не смеат да р ...
ЌЕ СЕ ВЕШТАЧИ ЛИФТОТ ШТО ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМAНОВО

ЌЕ СЕ ВЕШТАЧИ ЛИФТОТ ШТО ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМAНОВО

Кумановското обвинителство издадe наредба за вештачење на лифтот во кој вчера загина шестгодишното момче. Вештачењето, кое треба да ги утврди причинит ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ТВРДИ ДЕКА ПРОФЕСОРИ БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКС

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ТВРДИ ДЕКА ПРОФЕСОРИ БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКС

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција потврди дека се оомничени осум лица од кои шест универзитетски професори, еде ...
ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

Проектот за генерален реизбор на околу 650 судии колку што се вкупно во Македонија е готов од страна на опозиционите партии. Моделите им се разлик ...

ВЕСТИ ОД РАЈОТ

1.   Сирота Тамара. Мора многу да ја болело штом сè уште ги бранува духовите на цела држава. Шокот од нејзината смрт е толку голем што сè уште татни, ...
1 13 14 15149 / 149 НАПИСИ