Таг: Офицерски дом

1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР БЕЗ ОДГОВОР ДО КОГА ЕУ ЌЕ ТОЛЕРИРА БУГАРИЈА ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕСУДИТЕ НА СУДОТ ВО СТРАЗБУР, А ДА БАРА ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПОЧИТУВА БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР БЕЗ ОДГОВОР ДО КОГА ЕУ ЌЕ ТОЛЕРИРА БУГАРИЈА ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕСУДИТЕ НА СУДОТ ВО СТРАЗБУР, А ДА БАРА ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПОЧИТУВА БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска во Битола не даде директен одговор на прашањето на САКАМДАКАЖАМ.МК до кога ЕУ ќе ја толерира Бугарија, која иако не ...
БИТОЛСКИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ЗАБРАНИ НАСТАНИ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ВО КИНОТО „МАНАКИ“

БИТОЛСКИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ЗАБРАНИ НАСТАНИ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ВО КИНОТО „МАНАКИ“

Политичките партии своите настани во иднина не ќе можат да ги одржуваат во Офицерскиот дом во Битола, кој стана средиште на културните збиднувања во г ...
ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА ПРОГЛАСЕН ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО ОД ГОЛЕМО ЗНАЧЕЊЕ, ЗАШТИТАТА БИЛА ТРГНАТА ПРИ ОБИДОТ ЗА ПРОДАЖБА ОД ВЛАСТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО 2016

ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА ПРОГЛАСЕН ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО ОД ГОЛЕМО ЗНАЧЕЊЕ, ЗАШТИТАТА БИЛА ТРГНАТА ПРИ ОБИДОТ ЗА ПРОДАЖБА ОД ВЛАСТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО 2016

Офицерскиот дом во Битола, објект стар 110 години наречен уште и битолски Версај, e прогласен за културно наследство од особено значење, поткатегорија ...
САМСОНЕНКО МЕСЕЧНО ПЛАЌА ПО 10.000 ЕВРА ПЕНАЛИ ОТИ ДОЦНИ СО ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

САМСОНЕНКО МЕСЕЧНО ПЛАЌА ПО 10.000 ЕВРА ПЕНАЛИ ОТИ ДОЦНИ СО ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко месечно ѝ плаќа по 10.000 евра на Општина Центар оти доцни со изградбата на хотелот со Офицерски дом на Плоштадот ...
ИСТЕЧЕ РОКОТ ЗА САМСОНЕНКО ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД, ТОЈ ВЕЛИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОПСТРУИРА

ИСТЕЧЕ РОКОТ ЗА САМСОНЕНКО ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД, ТОЈ ВЕЛИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОПСТРУИРА

Истече рокот од 10 години за рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко да го изгради хотелот со Офицерски дом на Плоштад Македонија во Скопје. Како што вела ...
ПИЈАНОТО „БЕЗЕНДОРФЕР“ СО КРАН ПРЕНЕСЕНО ВО КОНЦЕРТНАТА САЛА ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

ПИЈАНОТО „БЕЗЕНДОРФЕР“ СО КРАН ПРЕНЕСЕНО ВО КОНЦЕРТНАТА САЛА ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

Пијаното „безендорфер“ тешко половина тон, кое пред две децении скопскиот бизнисмен Труфун Костовски го донираше на битолскиот Фестивал на класична му ...
ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ОРГАНИЗИРА ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ПРЕД ОФИЦЕРСКИ ДОМ СО ДОМАШНИ ПЕЈАЧИ

ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ОРГАНИЗИРА ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ПРЕД ОФИЦЕРСКИ ДОМ СО ДОМАШНИ ПЕЈАЧИ

Општина Битола ќе организира еднонеделана новогодишна програма и дочек на Нова година на платото пред Офицерски дом. Повикот за учесници е во тек, а п ...
НА ОТВОРАЊЕТО НА ОФИЦЕРСКИ ДОМ ВО БИТОЛА СЕ СЛУЖИ ТИКВАРНИК, ЗА ИНАЕТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ШТО ЈА НАРЕКУВАШЕ ПЕТРОВСКА ТИКВАРКА

НА ОТВОРАЊЕТО НА ОФИЦЕРСКИ ДОМ ВО БИТОЛА СЕ СЛУЖИ ТИКВАРНИК, ЗА ИНАЕТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ШТО ЈА НАРЕКУВАШЕ ПЕТРОВСКА ТИКВАРКА

Во пресрет на  77-годишнината од ослободувањето на Битола вечерва и свечено е отворен реставрираниот Офицерски дом. Во обновената концертна сала се од ...
ОШТЕТЕН ЕДЕН ОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ШТОТУКУ РЕСТАВРИРАНИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ВО БИТОЛА

ОШТЕТЕН ЕДЕН ОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ШТОТУКУ РЕСТАВРИРАНИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ВО БИТОЛА

Само што заврши реставрацијата на Офицерскиот дом во Битола и околното партерно уредување, синоќа непознато лице нанесе штета на еден од рефлекторите ...
СЕ ОТВОРИ РЕНОВИРАНИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ВО БИТОЛА

СЕ ОТВОРИ РЕНОВИРАНИОТ ОФИЦЕРСКИ ДОМ ВО БИТОЛА

На местото на некогашниот руиниран Офицерски дом, денес во Битола беа отворен и вратите на реставрираниот објект со културно-историско значење, кој го ...
1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ