Таг: официјална посета

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦОТАКИС ЗА ПОДДРШКАТА НА ГРЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ НА ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПОСЕТА ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦОТАКИС ЗА ПОДДРШКАТА НА ГРЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ НА ПРВАТА ОФИЦИЈАЛНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПОСЕТА ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО

Претседателот Стево Пендаровски му се заблагодари на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за силната поддршка што Грција ја дава за аспирациите за членс ...
ЌЕ БИДАМ ПРВИОТ ГРЧКИ ПРЕМИЕР ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА СКОПЈЕ, НАЈАВИ ЦИПРАС

ЌЕ БИДАМ ПРВИОТ ГРЧКИ ПРЕМИЕР ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА СКОПЈЕ, НАЈАВИ ЦИПРАС

Грчкиот премиер Алексис Ципрас кажа дека желбата за дијалог и мирна коегзистенција надвладеала над силите на национализмот во Грција и Северна Македон ...
2 / 2 НАПИСИ