Таг: огномет

ФК ШКЕНДИЈА ЈА СЛАВЕШЕ ОСВОЕНАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА СО ОГНОМЕТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

ФК ШКЕНДИЈА ЈА СЛАВЕШЕ ОСВОЕНАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА СО ОГНОМЕТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Синоќа околу 21 часот, цело Тетово беше потресено од десетици огномети кои беа активирани од различни места во градот и траеја неколку минути. Силните ...
СКАРИ И ГИТАРИ

СКАРИ И ГИТАРИ

1 „Нема никој посилен од  државата, ни функционер, ни верски лидер, ни институција“, изјави премиерот Оливер Спасовски на прашање дали има притисок вр ...
ПРАВЕЛ САМ ОГНОМЕТ, ГО ЗАПАЛИЛ СТАНОТ НА БИТ ПАЗАР И ПАДНАЛ ВО НЕСВЕСТ

ПРАВЕЛ САМ ОГНОМЕТ, ГО ЗАПАЛИЛ СТАНОТ НА БИТ ПАЗАР И ПАДНАЛ ВО НЕСВЕСТ

Скопјанец синоќа на прославата на Новата година правел сам огномет во својот дом, при што го запалил станот, а тој паднал во несвест. Како што инфо ...
ОД ЦРВЕНА ДОЛНА ОБЛЕКА ДО РИБА ЗА СРЕЌА – НОВОГОДИШНИ РИТУАЛИ НИЗ ЕВРОПА

ОД ЦРВЕНА ДОЛНА ОБЛЕКА ДО РИБА ЗА СРЕЌА – НОВОГОДИШНИ РИТУАЛИ НИЗ ЕВРОПА

Данците скокаат од столица, Шпанците ја преполнуваат устата со грозје, а Турците пуштаат вода од славините да тече - со векови Европјаните се големи к ...
4 / 4 НАПИСИ