Таг: ограда

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
СПОМЕНИКОТ НА ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ НА СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ОГРАДЕН, ОД ВЛАДАТА ВЕЛАТ ДЕКА ПОРТИТЕ ЌЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОСЕТУВА

СПОМЕНИКОТ НА ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ НА СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ОГРАДЕН, ОД ВЛАДАТА ВЕЛАТ ДЕКА ПОРТИТЕ ЌЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОСЕТУВА

Споменикот на ослободителите на Скопје кој се наоѓа во дворот на Владата ќе биде заграден со оградата која од вчера повторно се поставува. Од Владата ...
ПОЧНА ДА СЕ ПОСТАВУВА МЕТАЛНАТА ОГРАДА ОКОЛУ ВЛАДАТА

ПОЧНА ДА СЕ ПОСТАВУВА МЕТАЛНАТА ОГРАДА ОКОЛУ ВЛАДАТА

Денеска почна да се поставува металната ограда околу зградата на Владата. Пет дена откако на владина седница беше донесена одлука зградата пак да се о ...
ОСЛОБОДЕТЕ ГИ ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ

ОСЛОБОДЕТЕ ГИ ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ

Најслатко е кога ќе обвиниш некој друг за твоите грешки. И притоа, спиеш на уво дека никој не се сеќава на нив. ...
МИЦКОСКИ ЌЕ ЈА ВРАТИ ЖЕЛЕЗНАТА ОГРАДА ОКОЛУ ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА КОЈА ЈА ПОСТАВИ ГРУЕВСКИ, А ЈА ТРГНА ЗАЕВ

МИЦКОСКИ ЌЕ ЈА ВРАТИ ЖЕЛЕЗНАТА ОГРАДА ОКОЛУ ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА КОЈА ЈА ПОСТАВИ ГРУЕВСКИ, А ЈА ТРГНА ЗАЕВ

Владата одлучи да се врати металната ограда околу владината зграда. На денешната владина седница било одлучено оградата која беше поставена во времето ...
ДЕЛ ОД ОГРАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА ПАДНА ВРЗ ДВЕ ВОЗИЛА ВО ДВИЖЕЊЕ

ДЕЛ ОД ОГРАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА ПАДНА ВРЗ ДВЕ ВОЗИЛА ВО ДВИЖЕЊЕ

Дел од оградата заедно со рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда паднале врз две возила во движење, соопшти Центарот за управување со кризи ...
ПАК ЛЕТНА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ И СТОИ СРЕДЕ УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ПАК ЛЕТНА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ И СТОИ СРЕДЕ УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Лимената ограда со која е заградено градилиштето на поранешно „Беко“ е откорната и стои на улица, во најстрогиот центар на Скопје. Оградата го попречу ...
ШТИПЈАНЕЦ СО КОЛА ЈА РАЗБИЛ ОГРАДАТА И ПАДНАЛ ВРЗ ПОКРИВОТ НА КУЌА ДОДЕКА СПИЕЛЕ СТАНАРИТЕ

ШТИПЈАНЕЦ СО КОЛА ЈА РАЗБИЛ ОГРАДАТА И ПАДНАЛ ВРЗ ПОКРИВОТ НА КУЌА ДОДЕКА СПИЕЛЕ СТАНАРИТЕ

Рано утринава околу 2 часот, на улицата Стојан Рибата во Штип автомобил марка ‘хјундаи‘ движејќи се по удолнината на оваа еднонасочна улица излетал од ...
ЕУ ЈА ЗАОСТРУВА ПОЛИТИКАТА ЗА АЗИЛ И МИГРАЦИЈА, ДЕЛ ОД ЧЛЕНКИТЕ БАРААТ ИЗГРАДБА НА ОГРАДА

ЕУ ЈА ЗАОСТРУВА ПОЛИТИКАТА ЗА АЗИЛ И МИГРАЦИЈА, ДЕЛ ОД ЧЛЕНКИТЕ БАРААТ ИЗГРАДБА НА ОГРАДА

Европската унија со месеци се жали на голем пораст на нелегална миграција кон своите членки. Германскиот канцелар Олаф Шолц и лидерите на другите држа ...
ЌЕ СЕ ТРГА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА ЦРКВАТА „СВ. КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ПОМИНАТ Е РОКОТ ЗА ГРАДБА ОД 10 ГОДИНИ

ЌЕ СЕ ТРГА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА ЦРКВАТА „СВ. КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ПОМИНАТ Е РОКОТ ЗА ГРАДБА ОД 10 ГОДИНИ

Инспекцијата на Општина Центар ќе ја отстрани металната ограда од градилиштето на црквата „Св. Константин и Елена“ на улица Македонија во најстрогиот ...
БАДНИКАРИ ЌЕ НАСТРАДАЛЕ ОТКАКО СЕ УРНАЛА ЗАШТИТНАТА ОГРАДА ОД ГРАДИЛИШТЕТО ДО ЗГРАДАТА „ПРОМАЈА“ ВО ШТИП

БАДНИКАРИ ЌЕ НАСТРАДАЛЕ ОТКАКО СЕ УРНАЛА ЗАШТИТНАТА ОГРАДА ОД ГРАДИЛИШТЕТО ДО ЗГРАДАТА „ПРОМАЈА“ ВО ШТИП

Коледари и бадникари ќе настрадале откако пред нив паднала заштитната оргада на градилиштето кај познатата штипска зграда „Промаја“. Децата некако усп ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ