Таг: Охрид

1 2 3 78 10 / 779 НАПИСИ
ПРВИТЕ АВИОНИ СО ТУРИСТИ ОД ЛОНДОН И ОД МАНЧЕСТЕР СТАСАА ВО ОХРИД

ПРВИТЕ АВИОНИ СО ТУРИСТИ ОД ЛОНДОН И ОД МАНЧЕСТЕР СТАСАА ВО ОХРИД

Новите авио-линии од Велика Британија оваа сезона ќе донесат над 6.000 Британци на брегот на Охридското Езеро. На охридскиот аеродром „Свети Апостол П ...
МАТУРАНТКАТА ОД ОХРИД ЌЕ МОЖЕ ИНТЕРНИТЕ ПРЕДМЕТИ ОД ДРЖАВНАТА МАТУРА ДА ГИ ПОЛАГА СЕГА, А ОСТАНАТИТЕ ВО АВГУСТ, ОДЛУЧИ МЕНАЏМЕНТОТ НА ГИМНАЗИЈАТА

МАТУРАНТКАТА ОД ОХРИД ЌЕ МОЖЕ ИНТЕРНИТЕ ПРЕДМЕТИ ОД ДРЖАВНАТА МАТУРА ДА ГИ ПОЛАГА СЕГА, А ОСТАНАТИТЕ ВО АВГУСТ, ОДЛУЧИ МЕНАЏМЕНТОТ НА ГИМНАЗИЈАТА

На матурантката од Охрид Тијана Силјаноска која денеска не полагаше државна матура оти нејзиното име не беше на списокот меѓу матурантите од охридскат ...
МАТУРАНТКА ОД ОХРИД ДЕНЕСКА НЕ ПОЛАГАШЕ ДРЖАВНА МАТУРА ОТИ ЈА НЕМАЛО НА СПИСОКОТ, СИСТЕМСКИ ПРОПУСТ Ѝ ГО СКРАТИ ПРАВОТО ЗА УПИС НА ФАКУЛТЕТ

МАТУРАНТКА ОД ОХРИД ДЕНЕСКА НЕ ПОЛАГАШЕ ДРЖАВНА МАТУРА ОТИ ЈА НЕМАЛО НА СПИСОКОТ, СИСТЕМСКИ ПРОПУСТ Ѝ ГО СКРАТИ ПРАВОТО ЗА УПИС НА ФАКУЛТЕТ

Матурантката Тијана Силјаноска од Охрид денеска не полагаше државна матура оти нејзиното име не беше на списокот меѓу матурантите од охридската гимназ ...
МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ПОСТОЕЛ И ЌЕ ПОСТОИ, ГО ЗАШТИТИВМЕ СО ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ВО ОХРИД

МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ПОСТОЕЛ И ЌЕ ПОСТОИ, ГО ЗАШТИТИВМЕ СО ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ВО ОХРИД

Македонскиот јазик постоел и сè додека има луѓе кои го употребуваат тој ќе постои, кажа премиерот Димитар Ковачевски на одблежувањето на Денот на сесл ...
НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИСТИГНА ПРВИОТ ЧАРТЕР ЛЕТ СО ХОЛАНДСКИ ТУРИСТИ ОВАА СЕЗОНА

НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИСТИГНА ПРВИОТ ЧАРТЕР ЛЕТ СО ХОЛАНДСКИ ТУРИСТИ ОВАА СЕЗОНА

Првиот авион со 180 холандски туристи денеска пристигна на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. Четири чартер лета неделно од Холандија и два од В ...
ДОДЕКА СЕ ЧЕКА СО ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА ЈАБЛАНИЦА ЗА ЗАШТИТЕНО ПОДРАЧЈЕ, ПРОДОЛЖУВА НЕЈЗИНОТО УНИШТУВАЊЕ, ВЕЛАТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

ДОДЕКА СЕ ЧЕКА СО ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА ЈАБЛАНИЦА ЗА ЗАШТИТЕНО ПОДРАЧЈЕ, ПРОДОЛЖУВА НЕЈЗИНОТО УНИШТУВАЊЕ, ВЕЛАТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

Нереализираната иницијатива за прогласување на Јабланица за национален парк, стара 15 години, и натаму води кон уништувањето на овој планински појас, ...
ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОГИЈА 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДА ВЛЕЗЕ ВО НОВИОТ БОЛНИЧКИ БЛОК ВО „СВЕТИ ЕРАЗМО“, СЕКОЈ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ИМАШЕ СВОЈ РОК ЗА ОТВОРАЊЕТО

ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОГИЈА 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДА ВЛЕЗЕ ВО НОВИОТ БОЛНИЧКИ БЛОК ВО „СВЕТИ ЕРАЗМО“, СЕКОЈ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ИМАШЕ СВОЈ РОК ЗА ОТВОРАЊЕТО

Специјализираната охридска болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања со години чека да се префрли во новиот обје ...
ТРИ ГОДИНИ ПО РУШЕЊЕТО ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ ПОВТОРНО ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ, СПОРЕД ЈАВНИОТ ПОВИК ШАНКОВИТЕ МОРА ДА СЕ ОД ДРВО

ТРИ ГОДИНИ ПО РУШЕЊЕТО ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ ПОВТОРНО ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ, СПОРЕД ЈАВНИОТ ПОВИК ШАНКОВИТЕ МОРА ДА СЕ ОД ДРВО

Четиринаесет охридски плажи, меѓу и кои и најатрактивните, летово повторно ќе бидат уредени откако пред три години беа затворени поради истечените дог ...
СЕ ОТСТРАНУВА НЕФУНКЦИОНАЛНАТА ФОНТАНА НА ОХРИДСКИОТ ПЛОШТАД, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ЧИНИ НАД 760.000 ЕВРА

СЕ ОТСТРАНУВА НЕФУНКЦИОНАЛНАТА ФОНТАНА НА ОХРИДСКИОТ ПЛОШТАД, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ЧИНИ НАД 760.000 ЕВРА

Ппочна отстранувањето на фонтаната на плоштадот „Крушевска република“ во Охрид, која со години беше нефункционална и го нарушуваше ликот на градот. Ов ...
ПЛИВАЊЕТО МИ Е НАЈГОЛЕМИОТ БЛАГОСЛОВ ВО ЖИВОТОТ – 16-ГОДИШНИОТ МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ ДОБИ МОНОГРАФИЈА ЗА НЕГОВИТЕ ПОДВИЗИ

ПЛИВАЊЕТО МИ Е НАЈГОЛЕМИОТ БЛАГОСЛОВ ВО ЖИВОТОТ – 16-ГОДИШНИОТ МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ ДОБИ МОНОГРАФИЈА ЗА НЕГОВИТЕ ПОДВИЗИ

Епохалното достигнување на Марко Пејчиновски, 16-годишното момче од Охрид кое со некроза на коска на долните екстремитети десет пати го преплива Охрид ...
1 2 3 78 10 / 779 НАПИСИ