Таг: ОКТА

КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

Дај им пари за мир во куќа. Лекс специјалис за Арачиново ...
МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА МУ ИСПЛАТИ 21,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОШТЕТА НА ГРЧКИ „ХЕЛЕНИК ПЕТРОЛЕУМ“ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА ПРОДАЖБА НА „ОКТА“

МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА МУ ИСПЛАТИ 21,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОШТЕТА НА ГРЧКИ „ХЕЛЕНИК ПЕТРОЛЕУМ“ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА ПРОДАЖБА НА „ОКТА“

Арбитражниот суд во Париз пресуди дека Македонија треба му исплати оштета од 21,5 милиони евра на грчки „Хеленик Петролеум“, потврди владиниот советни ...
СКОПЈЕ ЗАТРУЕНО ОД ИЗГОРЕНОТО СТАРО ЖЕЛЕЗО НА „МАКСТИЛ“, ПОЖАРНА СЀ УШТЕ ГАСИ

СКОПЈЕ ЗАТРУЕНО ОД ИЗГОРЕНОТО СТАРО ЖЕЛЕЗО НА „МАКСТИЛ“, ПОЖАРНА СЀ УШТЕ ГАСИ

Противпожарната бригада на Град Скопје сѐ уште го гаси пожарот во фабриката „Макстил“, кој избил вчеравечер, кога се запалило отпадното старо железо. ...
„ЈАС ВНИМАВАМ“ НА „ОКТА“ Е НАЈДОБРА ОПШТЕСТВЕНО ОДГОВОРНА КАМПАЊА

„ЈАС ВНИМАВАМ“ НА „ОКТА“ Е НАЈДОБРА ОПШТЕСТВЕНО ОДГОВОРНА КАМПАЊА

Кампањата „Јас внимавам“ за подигнување на јавната свест за поголема безбедност во сообраќајот на компанијата „Окта“ ја доби наградата за најдобра нац ...
ИМАМЕ ДИЈАМАНТ ВО СКОПЈЕ, А НЕ ГО КОРИСТИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ХЕЛЕНИК ПЕТРОЛЕУМ ЗА ОКТА

ИМАМЕ ДИЈАМАНТ ВО СКОПЈЕ, А НЕ ГО КОРИСТИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ХЕЛЕНИК ПЕТРОЛЕУМ ЗА ОКТА

„Хеленик петролеум“ има големи планови за „Окта“, но чека на новата влада во Македонија за да почне да ги реализира, вели генералниот директор на грчк ...
КРИЗА СО ГОРИВАТА ИМА ОТИ ВЛАДАТА ДВЕ ГОДИНИ НЕ ДОЗВОЛУВА НАФТОВОДОТ ДА РАБОТИ, ОБВИНИ ХЕЛЕНИК ПЕТРОЛЕУМ

КРИЗА СО ГОРИВАТА ИМА ОТИ ВЛАДАТА ДВЕ ГОДИНИ НЕ ДОЗВОЛУВА НАФТОВОДОТ ДА РАБОТИ, ОБВИНИ ХЕЛЕНИК ПЕТРОЛЕУМ

Групацијата Хеленик Петролеум ја обвини Владата дека две години не дава дозвола да профункционира нафтоводот од Солун до Скопје, па затоа е можно да д ...
ДОСЕГА НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗАГИНАТИ ИЛИ ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНЦИ ВО НИЦА

ДОСЕГА НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗАГИНАТИ ИЛИ ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНЦИ ВО НИЦА

Од Министерството за надворешни работи информираат дека досега нема информации за загинати или повредени Македонци во нападите во Ница, Франција. О ...
7 / 7 НАПИСИ