Таг: опрема

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
СО ГРЧКА ДОНАЦИЈА ОТВОРЕН ЦЕНТАР ЗА ФЕТАЛНА МЕДИЦИНА ЗА РАН СКРИНИНГ НА ТРУДНИЦИТЕ НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА

СО ГРЧКА ДОНАЦИЈА ОТВОРЕН ЦЕНТАР ЗА ФЕТАЛНА МЕДИЦИНА ЗА РАН СКРИНИНГ НА ТРУДНИЦИТЕ НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА

Со поддршка од Амбасадата на Грција во земјава, на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје е отворен нов оддел, Центар за фетална медиц ...
ИСТРАЖИТЕЛИТЕ ОД СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ДОБИЈА КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА БРЗО НАОЃАЊЕ ДОКАЗИ

ИСТРАЖИТЕЛИТЕ ОД СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ДОБИЈА КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА БРЗО НАОЃАЊЕ ДОКАЗИ

Амбасадорката на САД Анџела Агелер на Скопското јавно обвинителство денеска му донираше компјутерска и техничка опрема, првенствено за потребите на ис ...
РУДНИЦИТЕ БУЧИМ И БОРОВ ДОЛ ГО ПРЕКИНАА ПРОИЗВОДСТВOTO, ЌЕ СЕ МОНТИРА НОВА ОПРЕМА

РУДНИЦИТЕ БУЧИМ И БОРОВ ДОЛ ГО ПРЕКИНАА ПРОИЗВОДСТВOTO, ЌЕ СЕ МОНТИРА НОВА ОПРЕМА

Од денеска, рудниците Бучим и Боров Дол го прекинаа производствениот процес. Од компанијата не прецизираат до кога ќе трае прекинот, но како што е нај ...
ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ОПРЕМАТА НА ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ Е ОШТЕТЕНА ОД ПОЖАРОТ МИНАТАТА НЕДЕЛА

ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ОПРЕМАТА НА ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ Е ОШТЕТЕНА ОД ПОЖАРОТ МИНАТАТА НЕДЕЛА

При гаснењето на големиот пожар кој минатата недела изби во фабриката „Пофикс“ во Тетово оштетена е дел од опремата на тетовската Пожарна. Пожарникари ...
ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ ЌЕ ДОБИЈАТ СПЕЦИЈАЛНА ОПРЕМА И ОБЛЕКА  ЗА ШУМСКИ ПОЖАРИ

ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ ЌЕ ДОБИЈАТ СПЕЦИЈАЛНА ОПРЕМА И ОБЛЕКА  ЗА ШУМСКИ ПОЖАРИ

Вкупно 112 пожарникари вработени во четирите Противпожарни единици во Струмица, Радовиш, Гевгелија и Валандово ќе добијат нова опрема и униформи со ко ...
СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ ЌЕ ДОБИЈАТ НОВА ОПРЕМА И ВОЗИЛА 

СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ ЌЕ ДОБИЈАТ НОВА ОПРЕМА И ВОЗИЛА 

Пожарникарите од  Струмица, Радовиш, Гевгелија и Валандово ќе добијат професионална противпожарна опрема за лична заштита, но и за поефикасно справува ...
ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ВРЕДНА 25.000 ЕВРА НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА

ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ВРЕДНА 25.000 ЕВРА НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА

Клиниката за кардиологија доби опрема во вредност 25.000 евра од Германската амбасада во земјава. Преку проект финансиран од Министерството за надворе ...
ЗАЕВ КАЖА ДЕКА ВЛАДАТА НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА Ѝ ДАЛА ПАРИ КОЛКУ ШТО ПОБАРАЛА И ДЕКА НОВА ОПРЕМА МОЖЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРА И ВО СТАРИТЕ ПРОСТОРИИ

ЗАЕВ КАЖА ДЕКА ВЛАДАТА НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА Ѝ ДАЛА ПАРИ КОЛКУ ШТО ПОБАРАЛА И ДЕКА НОВА ОПРЕМА МОЖЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРА И ВО СТАРИТЕ ПРОСТОРИИ

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција прашан зошто нови пошироки простории дал на првиот вицепремиер Артан Груби и неговото Министерство ...
ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ДОБИЈА ОПРЕМА ЗА ИНТЕРВЕНЦИИ ПРИ ЗЕМЈОТРЕСИ И ТЕШКИ СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ДОБИЈА ОПРЕМА ЗА ИНТЕРВЕНЦИИ ПРИ ЗЕМЈОТРЕСИ И ТЕШКИ СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

Тетовските пожарникари на последниот ден од годината добија современа опрема за интервенции при сообраќајни несреќи на тешки возила, а оваа опрема мож ...
ЦЕЛА ГОДИНА РАСИПАН МАМОГРАФОТ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА, БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА ПЛАЌААТ ЗА ПРИВАТНИ КОНТРОЛИ

ЦЕЛА ГОДИНА РАСИПАН МАМОГРАФОТ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА, БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА ПЛАЌААТ ЗА ПРИВАТНИ КОНТРОЛИ

Речиси цела година не функционира мамографот во Струмичката болница кој беше дониран пред повеќе од 10-тина години, поради што пацинтките од овој реги ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ