Таг: Општина Битола

1 2 3 15 10 / 147 НАПИСИ
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ОДОБРИ ДА СЕ ГРАДАТ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ОДОБРИ ДА СЕ ГРАДАТ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Советот на Општина Битола не го одобри проектот на локалната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за изградба на велосипедски патеки на две од ...
ПРОЕКТИ НА ЛИЦА БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЈА НАЈМНОГУ ПАРИ ОД ОПШТИНСКАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ НЕМА ПАРТИСКО ВЛИЈАНИЕ

ПРОЕКТИ НА ЛИЦА БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЈА НАЈМНОГУ ПАРИ ОД ОПШТИНСКАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ НЕМА ПАРТИСКО ВЛИЈАНИЕ

Над 200.000 денари (над 3.200 евра) се одобрени да се издвојат од општинскиот буџет на Битола, конкретно од Програмата за култура 2023, за новата мани ...
ПО БАРАЊЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПО 10.000 ДЕНАРИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО 

ПО БАРАЊЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПО 10.000 ДЕНАРИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО 

Општина Битола ќе додели по 10.000 денари семејствата на осудените за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година. Оваа иницијатива нас ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ БАРА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ЗА СПОРНАТА СЕДНИЦА

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ БАРА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ЗА СПОРНАТА СЕДНИЦА

Претседателката на Советот на Општина Битола Габрила Илиевска од независната граѓанска иницијатива Поинаку и денес не се појави на продолжениетo на 26 ...
СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ СКАРАА КАКО ДА СЕ ГРЕЕ ГРАДИНКА ВО БИТОЛА И КОЈ ТРЕБА ДА ГО ПОПРАВИ ДЕФЕКТОТ

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ СКАРАА КАКО ДА СЕ ГРЕЕ ГРАДИНКА ВО БИТОЛА И КОЈ ТРЕБА ДА ГО ПОПРАВИ ДЕФЕКТОТ

Општина Битола и детската градинка „Естреја Овадија Мара“ не можат да најдат заедничко решение за проблемот со загревање на градинката „Колибри“ во на ...
ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ОТИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА НАПАДНАТ БИТОЛСКИ СОВЕТНИЦИ В КАФЕАНА

ТРОЈЦА ПРИВЕДЕНИ ОТИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА НАПАДНАТ БИТОЛСКИ СОВЕТНИЦИ В КАФЕАНА

Синоќа околу 21.20 часот во угостителски објект во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги привеле А. Т.(48), А. Т.(26) и М. Т.(27), сите од Бит ...
БИТОЛЧАНИ ПОЧНАА ДА ПОДНЕСУВААТ ТУЖБИ И ЗА ДРАСКАНИЦИ ОД УЛИЧНИ МАЧКИ

БИТОЛЧАНИ ПОЧНАА ДА ПОДНЕСУВААТ ТУЖБИ И ЗА ДРАСКАНИЦИ ОД УЛИЧНИ МАЧКИ

Покрај тужбите за каснатини од бездомни кучиња, битолчани поднесуваат тужби против Општина Битола и за драсканица од улични мачки. На Комисијата за ја ...
ОПШТИНАТА ДАВА ЕДНОКРАТНА ПОМОШ ОД 3.000 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО БИТОЛА

ОПШТИНАТА ДАВА ЕДНОКРАТНА ПОМОШ ОД 3.000 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО БИТОЛА

Општина Битола ќе додели еднократна парична помош за првачињата запишани во општинските основни училишта во учебната 2022/2023 година. Вака одлучи Сов ...
СО ДОГОВОРОТ ЗА ДОМОТ КОПАНКИ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ КОРИСТИ БЕЗ НАДОМЕСТ 30 ОТСТО ОД СМЕСТУВАЊЕТО 

СО ДОГОВОРОТ ЗА ДОМОТ КОПАНКИ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ КОРИСТИ БЕЗ НАДОМЕСТ 30 ОТСТО ОД СМЕСТУВАЊЕТО 

Советничкото мнозинство предводено до ВМРО-ДПМНЕ заедно со Поинаку ја изгласаа одлуката за склучување договор за регулирање на меѓусебни права меѓу Оп ...
УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ ОД БИТОЛА ПРЕНЕСЕНО НА ЈАВНО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА ДА СЕ ПЛАЌААТ ПОЕВТИНИ СМЕТКИ

УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ ОД БИТОЛА ПРЕНЕСЕНО НА ЈАВНО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА ДА СЕ ПЛАЌААТ ПОЕВТИНИ СМЕТКИ

Општина Битола го пренесе правото на сопственост врз приклучоците и мрежата за јавно улично осветлување на Јавното претпријатие –Индустриска зона „Жаб ...
1 2 3 15 10 / 147 НАПИСИ