Таг: Орце Ѓорѓиевски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

За 80 отсто е намалена станбената површина со конкурсните решенија кои стигнаа на меѓународниот конкурс за уредување на неизградениот просторо кај Рас ...
ШАХОВСКИ ПАРК СО 15 ПРОФЕСИОНАЛНИ ТАБЛИ ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ВО ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА

ШАХОВСКИ ПАРК СО 15 ПРОФЕСИОНАЛНИ ТАБЛИ ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ВО ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА

Во скопската населба 11 Октомври почна да се гради шаховски парк, кој ќе биде прв во земјава. Паркот ќе биде со површина од 4.000 метри квадратни и ќе ...
АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска со уште пет нејзини колеги се во неколкудневна студиска посета на САД на покана на Американската амбасада. ...
КАЗНА ОД 90.000 ЕВРА ОД АРСОВСКА НЕ Е СТИГНАТА, АМА ДОЗНАВМЕ ДЕКА НИ Е ПИШАНА ЗА ЃУБРЕТО ШТО ГО ИСТУРИВМЕ ПРЕД „ДРИСЛА“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

КАЗНА ОД 90.000 ЕВРА ОД АРСОВСКА НЕ Е СТИГНАТА, АМА ДОЗНАВМЕ ДЕКА НИ Е ПИШАНА ЗА ЃУБРЕТО ШТО ГО ИСТУРИВМЕ ПРЕД „ДРИСЛА“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски уште не добил казна од Град Скопје од 90.000 евра за фрлањето на ѓубрето пред депонијата „Дрисл ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ИЗВИНИЈА ШТО ЈА ПОДДРЖАА КАНДИДАТУРАТА НА АРСОВСКА, АМА ВЕЛАТ СЕ КААТ ЗА ФАТАЛНАТА ГРЕШКА

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ИЗВИНИЈА ШТО ЈА ПОДДРЖАА КАНДИДАТУРАТА НА АРСОВСКА, АМА ВЕЛАТ СЕ КААТ ЗА ФАТАЛНАТА ГРЕШКА

Скопските градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ денеска остро ја критикуваа градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, која со нивна поддршка дојде на функци ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ И ЃОРЃИЕВСКИ НАПРАВИЈА КРИВИЧНО ДЕЛО СО ИСТУРАЊЕ НА ЃУБРЕТО ПРЕД КАПИЈА, ВЕЛАТ ОД „ДРИСЛА“ КАДЕ НЕ ДОЗВОЛИЈА КАМИОНИТЕ ДА ВЛЕЗАТ НА ДЕПОНИЈАТА

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ И ЃОРЃИЕВСКИ НАПРАВИЈА КРИВИЧНО ДЕЛО СО ИСТУРАЊЕ НА ЃУБРЕТО ПРЕД КАПИЈА, ВЕЛАТ ОД „ДРИСЛА“ КАДЕ НЕ ДОЗВОЛИЈА КАМИОНИТЕ ДА ВЛЕЗАТ НА ДЕПОНИЈАТА

Градоначалниците на Општините Аеродром и Кисела Вода Тимчо Муцунски и Орце Ѓорѓиевски направија кривично дело со тоа што го истурија ѓубрето пред влез ...
НЕКА НИ ГО ДАДЕ АРСОВСКА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ОПШТИНАТА ЌЕ ГО ДОВРШИ БУЛЕВАРОТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

НЕКА НИ ГО ДАДЕ АРСОВСКА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ОПШТИНАТА ЌЕ ГО ДОВРШИ БУЛЕВАРОТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска нема капацитет ниту е заинтересирана за изградбата на булеварот Борис Трајковски кон Драчево, вели градона ...
ОПШТИНИТЕ БАРААТ КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА, ЗАКОНОТ ШТО ГО ПОДГОТВИ ШИЛЕГОВ СТОИ ВО НЕЧИЈА ФИОКА ВО ВЛАДАТА

ОПШТИНИТЕ БАРААТ КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА, ЗАКОНОТ ШТО ГО ПОДГОТВИ ШИЛЕГОВ СТОИ ВО НЕЧИЈА ФИОКА ВО ВЛАДАТА

Итно да се донесе Закон за комунална полиција, бара Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС). Претседателот на ЗЕЛС и градоначалник на К ...
ДАНЕЛА ГО УРНА ЗНАКОТ „ЈА САКАМ КИСЕЛА ВОДА“ ШТО ГО ПОСТАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОРЦЕ ЃОРЃИЕВСКИ

ДАНЕЛА ГО УРНА ЗНАКОТ „ЈА САКАМ КИСЕЛА ВОДА“ ШТО ГО ПОСТАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОРЦЕ ЃОРЃИЕВСКИ

Град Скопје денеска го урна знакот „Ја сакам Кисела Вода“ поставен на пешачкиот остров меѓу улицата Народни херои и булеварот Борис Трајковски. Овој з ...
ВО ДРАЧЕВО ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ КРСТ ОД 63 МЕТРИ, ФИНАНСИРАН Е ОД СВЕТСКИOT МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС НА ТОДОР ПЕТРОВ И ДВЕ ГРАДЕЖНИ ФИРМИ

ВО ДРАЧЕВО ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ КРСТ ОД 63 МЕТРИ, ФИНАНСИРАН Е ОД СВЕТСКИOT МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС НА ТОДОР ПЕТРОВ И ДВЕ ГРАДЕЖНИ ФИРМИ

Во населбата Драчево, во скопската општина Кисела Вода, вчера почна изградбата на крст висок 63,5 метри. Крстот ќе биде втор по големина во Скопје, по ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ