Таг: оружје

1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ
РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ГО НАМАЛИ ВРЕМЕТО ЗА ОДЛУЧУВАЊЕ ЗА УПОТРЕБА НА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, ВЕЛИ ПРАТЕНИК ОД ПАРТИЈАТА НА ПУТИН

РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ГО НАМАЛИ ВРЕМЕТО ЗА ОДЛУЧУВАЊЕ ЗА УПОТРЕБА НА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ, ВЕЛИ ПРАТЕНИК ОД ПАРТИЈАТА НА ПУТИН

Русија, најголемата нуклеарна сила во светот, би можела да го намали времето за донесување одлуки за употреба на нуклеарно оружје предвидено во официј ...
ЈУЖНА КОРЕЈА ЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ГРЕШКА АКО Ѝ ДАДЕ ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ ПУТИН

ЈУЖНА КОРЕЈА ЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ГРЕШКА АКО Ѝ ДАДЕ ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ ПУТИН

Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ ако ја вооружи Украина во војната против Русија. Тој коментираше откако Сеул ...
САД ЈА УКИНАА ЗАБРАНАТА ЗА ВООРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНСКАТА АЗОВСКА БРИГАДА

САД ЈА УКИНАА ЗАБРАНАТА ЗА ВООРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНСКАТА АЗОВСКА БРИГАДА

САД ја укинаа долготрајната забрана за снабдување со оружје и обука на контроверзната украинска Азовска бригада, чии корени се поврзуваат со крајнодес ...
СИНОТ НА БАЈДЕН, ХАНТЕР, ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН ЗА ИЛЕГАЛНО КУПУВАЊЕ ОРУЖЈЕ

СИНОТ НА БАЈДЕН, ХАНТЕР, ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН ЗА ИЛЕГАЛНО КУПУВАЊЕ ОРУЖЈЕ

Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џо Бајден, е прогласен за виновен за лажење за користење дрога со цел илегално да купи оружје. Порот ...
МОСКВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ НАТО И САД ОТКАКО Ѝ ДОЗВОЛИЈА НА УКРАИНА ДА НАПАЃА ЦЕЛИ ВО РУСИЈА СО ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ

МОСКВА ГИ ПРЕДУПРЕДИ НАТО И САД ОТКАКО Ѝ ДОЗВОЛИЈА НА УКРАИНА ДА НАПАЃА ЦЕЛИ ВО РУСИЈА СО ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ

Русија ги обвини НАТО и САД дека „провоцирале ново ниво на тензии“ откако САД и Германија станаа најновите сојузници кои ѝ дозволија на војската на Ук ...
БАЈДЕН ЈА ОВЛАСТИ УКРАИНА ДА КОРИСТИ АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ЗА ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА САМО ВО БЛИЗИНАТА НА ХАРКИВ

БАЈДЕН ЈА ОВЛАСТИ УКРАИНА ДА КОРИСТИ АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ЗА ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА САМО ВО БЛИЗИНАТА НА ХАРКИВ

Американскиот претседател Џо Бајден го овласти Киев да лансира оружје испорачано од САД врз воени цели во Русија кои ја поддржуваат офанзивата против ...
УКРАИНСКИ ТРАНСПОРТЕН АВИОН СЕКОЈ ДЕН СЛЕТУВА ВО СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА Е ПЕТТИ НАЈГОЛЕМ ДОНАТОР НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА СПОРЕД ПРОЦЕНТ НА БДП

УКРАИНСКИ ТРАНСПОРТЕН АВИОН СЕКОЈ ДЕН СЛЕТУВА ВО СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА Е ПЕТТИ НАЈГОЛЕМ ДОНАТОР НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА СПОРЕД ПРОЦЕНТ НА БДП

На Скопскиот аеродром речиси секој ден може да се забележи транспортен авион со украински регистарски ознаки и знаме. Станува збор за турбопроп авион ...
САД ВЕЛАТ ДЕКА КОРИСТЕЈЌИ АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ВО ГАЗА ИЗРАЕЛ ВЕРОЈАТНО ГО ПРЕКРШИЛ МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО

САД ВЕЛАТ ДЕКА КОРИСТЕЈЌИ АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ВО ГАЗА ИЗРАЕЛ ВЕРОЈАТНО ГО ПРЕКРШИЛ МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО

САД велат дека Израел можеби користел оружје испорачано од Америка во некои случаи кога го прекршил меѓународното хуманитарно право  за време на војна ...
ЌЕ СЕ БОРИМЕ И СО НОКТИ АКО САД ПРЕСТАНАТ ДА НИ ДАВААТ ОРУЖЈЕ, ВЕЛИ НЕТАНЈАХУ

ЌЕ СЕ БОРИМЕ И СО НОКТИ АКО САД ПРЕСТАНАТ ДА НИ ДАВААТ ОРУЖЈЕ, ВЕЛИ НЕТАНЈАХУ

Бенјамин Нетанјаху изјави дека Израел може да опстане сам и ќе се бори со нокти ако треба, откако САД се заканија дека ќе запрат со испораките на оруж ...
САД СТОПИРАЛЕ ПРАТКА СО БОМБИ ЗА ИЗРАЕЛ ЗАШТО СЕ ПРОТИВАТ НА НАЈАВЕНАТА ОФАНЗИВА ВО ЈУЖНА ГАЗА

САД СТОПИРАЛЕ ПРАТКА СО БОМБИ ЗА ИЗРАЕЛ ЗАШТО СЕ ПРОТИВАТ НА НАЈАВЕНАТА ОФАНЗИВА ВО ЈУЖНА ГАЗА

САД минатата недела стопирале испорака на бомби во Израел поради грижите за најавената копнена офанзива во јужниот град во Газа, Рафа, изјавија америк ...
1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ