Таг: оружје

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
ТРАМП БАРА ПОГОЛЕМА ПРОВЕРКА ЗА НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ, НЕ КАЖА КАКО

ТРАМП БАРА ПОГОЛЕМА ПРОВЕРКА ЗА НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ, НЕ КАЖА КАКО

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги осуди нападите во Тексас и Охајо што се случија викендов како варварски злосторства „против целото ч ...
БЕЛ КИТ СО ОГЛАВ ФАТЕН ВО НОРВЕШКА, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е РУСКО ОРУЖЈЕ

БЕЛ КИТ СО ОГЛАВ ФАТЕН ВО НОРВЕШКА, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е РУСКО ОРУЖЈЕ

Експертите за морски свет во Норвешка сметаат дека фатиле бел кит што е трениран од руската морнарица како дел од програмата за користење подводни циц ...
СО КАЛАШНИКОВИ ОГРАБЕНА „ХАЛКБАНКА“ ВО ВИЗБЕГОВО

СО КАЛАШНИКОВИ ОГРАБЕНА „ХАЛКБАНКА“ ВО ВИЗБЕГОВО

Попладнево е ограбена експозитура на „Халкбанка“ во скопско Визбегово. Според очевидци, крадците при грабежот носеле калашникови, ги натерале присутни ...
МАКЕДОНИЈА УЧЕСТВУВА ВО СИТЕ ИНИЦИЈАТИВИ ШТО ГАРАНТИРААТ БЕЗБЕДНОСТ НА ЗАПАДНИОТ БАЛКАН, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

МАКЕДОНИЈА УЧЕСТВУВА ВО СИТЕ ИНИЦИЈАТИВИ ШТО ГАРАНТИРААТ БЕЗБЕДНОСТ НА ЗАПАДНИОТ БАЛКАН, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Македонија учествува во сите иницијативи што се предвидени за земјите кандидати за членство во Европската унија што гарантираат безбедност посебно во ...
ИГОР ЈУГ И ВО СУДНИЦА МУ СЕ ЗАКАНИ НА ЗАЕВ, ПОБАРА ШАНСА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ИМА ХРАБРОСТ ДА ПУКА

ИГОР ЈУГ И ВО СУДНИЦА МУ СЕ ЗАКАНИ НА ЗАЕВ, ПОБАРА ШАНСА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ИМА ХРАБРОСТ ДА ПУКА

Тешко ми е што видов мои сограѓани кои со толку злоба во своите очи се обидуваа да допрат до нас и да одземат живот, го почна премиерот Зоран Заев све ...
ПУТИН СЕ ПОФАЛИ СО НОВА НЕПОБЕДЛИВА РАКЕТА СО НЕОГРАНИЧЕН ДОМЕТ

ПУТИН СЕ ПОФАЛИ СО НОВА НЕПОБЕДЛИВА РАКЕТА СО НЕОГРАНИЧЕН ДОМЕТ

Русија има развиено нова крстосувачка ракета која е непобедлива, објави Владимир Путин во двочасовниот телевизиски говор, во кој ги откри клучните точ ...
АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ПОБАРА ОД НАТО ДА СЕ СПРАВИ СО СЕКСУАЛНОТО НАСИЛСТВО ВО ВОЈНА

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ПОБАРА ОД НАТО ДА СЕ СПРАВИ СО СЕКСУАЛНОТО НАСИЛСТВО ВО ВОЈНА

Специјалниот пратеник на Aгенцијата за бегалци на Обединетите нации Анџелина Џоли го повика НАТО да помогне да се запре користењето на сексуално насил ...
ИЛЕГАЛНАТА ПАРТИЗАНСКА ОРУЖАРНИЦА ОД НОБ ПОВТОРНО ОТВОРЕНА КАКО МУЗЕЈ

ИЛЕГАЛНАТА ПАРТИЗАНСКА ОРУЖАРНИЦА ОД НОБ ПОВТОРНО ОТВОРЕНА КАКО МУЗЕЈ

Преку ЛЦД екрани и таблет компјутери поставени меѓу експонатите во илегалната партизанска оружарница од времето на Втората светска војна, граѓаните ќе ...
ЕУ ВОВЕДЕ ЕМБАРГО ЗА ОРУЖЈЕ ЗА ВЕНЕЦУЕЛА

ЕУ ВОВЕДЕ ЕМБАРГО ЗА ОРУЖЈЕ ЗА ВЕНЕЦУЕЛА

Министрите за надворешни работи на Европската унија денес усвоија насочени санкции, вклучувајќи и ембарго за оружје против Венецуела. Санкциите доа ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО НАЈДЕ ОРУЖЈЕТО СО КОЕ СЕ СЛАВЕШЕ ПОБЕДАТА НА ДУИ ВО ЧАИР

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО НАЈДЕ ОРУЖЈЕТО СО КОЕ СЕ СЛАВЕШЕ ПОБЕДАТА НА ДУИ ВО ЧАИР

Полицијата извршила претрес во домовите и други простории на две лица кои наводно пукале и се фотографирале со оружје за време на локалните избори мин ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ