Таг: оружје

1 2 3 432 / 32 НАПИСИ
ПОРАДИ НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ БЕЗ ДОЗВОЛА ПРИВЕДЕН БЛАЖЕ ПЕТРОВСКИ, ВРАБОТЕН ВО МВР КОЈ БЕШЕ СУСПЕНДИРАН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ПОРАДИ НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ БЕЗ ДОЗВОЛА ПРИВЕДЕН БЛАЖЕ ПЕТРОВСКИ, ВРАБОТЕН ВО МВР КОЈ БЕШЕ СУСПЕНДИРАН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Блаже Петровски , вработен во Шеста управа во Министерството за внатрешни работи кој беше суспендиран за нападот на Собранието на 27 април, и Александ ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

Северна Кореја претстави нов вид интерконтинентални балистички ракети со голем дострел кои се лансираат од подморница,вчера на прославата по повод 105 ...
1 2 3 432 / 32 НАПИСИ