Таг: осигурување

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ОД ВЧЕРА ВРАТЕНИ СТАРИТЕ ЦЕНИ ЗА ОСИГУРУВАЊЕ ПРИ РЕГИСТРАЦИЈА НА ВОЗИЛАТА

ОД ВЧЕРА ВРАТЕНИ СТАРИТЕ ЦЕНИ ЗА ОСИГУРУВАЊЕ ПРИ РЕГИСТРАЦИЈА НА ВОЗИЛАТА

Од вчера се вратени старите цени за осигурување од автоодговорност при регистрација на возилата. Откако Комисијата за автомобилска одговорност при Мин ...
СО ДРЖАВНА КОНТРОЛА ВРЗ ЦЕНИТЕ НА ОСИГУРУВАЊЕТО СЕ ОДДАЛЕЧУВАМЕ ОД ЕУ И ОД ПАЗАРНА ЕКОНОМИЈА, ВЕЛАТ ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ

СО ДРЖАВНА КОНТРОЛА ВРЗ ЦЕНИТЕ НА ОСИГУРУВАЊЕТО СЕ ОДДАЛЕЧУВАМЕ ОД ЕУ И ОД ПАЗАРНА ЕКОНОМИЈА, ВЕЛАТ ОСИГУРИТЕЛНИТЕ КОМПАНИИ

Осигурителните компании велат дека со денешната одлука на Комисијата за автомобилска одговорност за намалување на цените на осигурувањето од автоодгов ...
ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ДА СЕ ВРАТАТ СТАРИТЕ ЦЕНИ НА ОСИГУРУВАЊЕ ОД АВТООДГОВОРНОСТ

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ДА СЕ ВРАТАТ СТАРИТЕ ЦЕНИ НА ОСИГУРУВАЊЕ ОД АВТООДГОВОРНОСТ

Владата на денешната седница донесе одлука цената на осигурувањето од автоодговорност да се врати на ниво од пред 25 април 2024 година. На 25 април ...
ДЛАБОКАТА ДРЖАВА ЈА ЗГОЛЕМИ ЦЕНАТА НА ОСИГУРУВАЊЕТО ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА КОЛИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

ДЛАБОКАТА ДРЖАВА ЈА ЗГОЛЕМИ ЦЕНАТА НА ОСИГУРУВАЊЕТО ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА КОЛИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

Вицепремиерто Фатмир Битиќи во реакција својата официјална Фејсбук страница ја осуди едностраната одлука на осигурителните компании за зголемувањето н ...
ПОСКАПЕ ОСИГУРУВАЊЕТО ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА ВОЗИЛАТА ЗА 15 ОТСТО

ПОСКАПЕ ОСИГУРУВАЊЕТО ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА ВОЗИЛАТА ЗА 15 ОТСТО

Од вчера за 15 отсто поскапе осигурувањето за регистрација на возилата. Новите повисоки цени се однесуваат за коли со моќност над 44 киловати (КВ) и з ...
ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИТЕ ЦЕНИ ВО ПРИВАТНОТО ЗДРАВСТВО, ОСИГУРИТЕЛНИTE КОМПАНИИ ИСПЛАТИЛЕ 56 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ОД ЛАНИ

ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИТЕ ЦЕНИ ВО ПРИВАТНОТО ЗДРАВСТВО, ОСИГУРИТЕЛНИTE КОМПАНИИ ИСПЛАТИЛЕ 56 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ОД ЛАНИ

Осигурителните компании во август им исплатиле над 733 илјади евра на приватните болници и поликлиники, што е за 56 отсто зголемено во споредба со авг ...
ФУНКЦИОНИРА СИСТЕМОТ „МОЕ ОСИГУРУВАЊЕ“, ФЗО ОЧЕКУВА ДЕНЕС ДА СЕ ПУШТАТ ПЛАТИТЕ ЗА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

ФУНКЦИОНИРА СИСТЕМОТ „МОЕ ОСИГУРУВАЊЕ“, ФЗО ОЧЕКУВА ДЕНЕС ДА СЕ ПУШТАТ ПЛАТИТЕ ЗА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

Системот „Мое осигурување" функционира за осигурениците во цела држава, со тоа што поради технички прилагодувања во целосна функција ќе биде ставен до ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОДБИВААТ ДА ГИ ОСИГУРААТ РОДОТ И ДОБИТОКОТ ЗАШТО СÈ УШТЕ НЕ ИМ Е ИСПЛАТЕНА ЛАНСКАТА ОСИГУРИТЕЛНА СУБВЕНЦИЈА ОД 60 ОТСТО

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОДБИВААТ ДА ГИ ОСИГУРААТ РОДОТ И ДОБИТОКОТ ЗАШТО СÈ УШТЕ НЕ ИМ Е ИСПЛАТЕНА ЛАНСКАТА ОСИГУРИТЕЛНА СУБВЕНЦИЈА ОД 60 ОТСТО

За разлика од лани кога биле склучени 3.850 договори за осигурување на посеви, плодови и добиток, годинава, според Агенцијата за супервизија на осигур ...
ГЕРМАНЕЦ КОЈ ПАДНАЛ КОГА ОДЕЛ ОД СПАЛНАТА СОБА ДО ДОМАШНАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЈА ДОБИ ТУЖБАТА ЗА НЕСРЕЌА НА РАБОТНО МЕСТО

ГЕРМАНЕЦ КОЈ ПАДНАЛ КОГА ОДЕЛ ОД СПАЛНАТА СОБА ДО ДОМАШНАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЈА ДОБИ ТУЖБАТА ЗА НЕСРЕЌА НА РАБОТНО МЕСТО

Инцидент во кој еден маж се лизнал на скали и се повредил додека одел од креветот до својата домашна канцеларија е означен како несреќа на работно мес ...
„ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“ ГО ДРЖИ ПРВОТО МЕСТО НА ДОМАШНИОТ ПАЗАР НА НЕЖИВОТНО ОСИГУРУВАЊЕ

„ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“ ГО ДРЖИ ПРВОТО МЕСТО НА ДОМАШНИОТ ПАЗАР НА НЕЖИВОТНО ОСИГУРУВАЊЕ

„Еуролинк осигурување“ АД Скопје покажа одлични резултати во првиот квартал од годината и ја зазема првата позиција на домашниот пазар на неживотно ос ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ